Neo Cab

Neo Cab

5,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS 5.0
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Chance Agency
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
03.10.2019
Europa:
03.10.2019
Producent:
Chance Agency
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
03.10.2019
Europa:
03.10.2019

Neo Cab - opis gry

Neo Cab to rozgrywająca się w dystopijnej przyszłości gra przygodowa wyprodukowana przez Chance Agency i wydana przez Fellow Traveler. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsoli Nintendo Switch. 

Neo Cab stara się łączyć klimaty science-fiction z noir. W grze wchodzimy w buty Liny. Młoda kobieta przeprowadza się z bliską jej osobą do futurystycznego Los Ojos, by tam wynająć mieszkanie i rozpocząć nowe życie. Jej przyjaciółka jednak znika bez słowa w tajemniczych okolicznościach, zostawiając Linę samą w wielkim mieście. By utrzymać się w molochu i dowiedzieć czegoś o zaginięciu, zatrudnia się jako kierowca taksówki - jeden z ostatnich w Los Ojos, gdzie niemal wszystkie usługi zostały zautomatyzowane.

Dalsza część tekstu pod wideo

Neo Cab to przede wszystkim powieść graficzna, lecz w produkcji Chance Agency nie brakuje też elementów ‘survivalowych’. Trzon rozgrywki to wożenie pasażerów i prowadzenie konwersacji. To my sami decydujemy, którego klienta zabrać i o czym rozmawiać, wybierając spośród opcji dialogowych. Wiele rozmów toczy się o życiu w coraz bardziej opanowanym przez technologię świecie, co u jednych może budzić lęk, a u innych entuzjazm.

Na tym jednak nie koniec. Lina musi bowiem dobrze wykonywać swoje obowiązki. Z jednej strony jesteśmy oceniani przez klientów po zakończeniu kursu, co zależy od tego, jak poprowadziliśmy rozmowę, a z drugiej bohaterka musi się utrzymać: dbać o budżet czy regularnie kupować paliwo. Do tego dochodzi też jej samopoczucie. O jego stanie informuje nas specjalne urządzenie. Jeśli bohaterka będzie miała dobry humor, pojawią się nowe opcje dialogowe, np. możliwość flirtowania z klientem. W ten sposób zyskamy z kolei możliwość podniesienia ceny, co jest niezwykle istotne. Brak dobrych ocen może w dłuższej perspektywie sprawić, że zostaniemy wyrzuceni z pracy. 

Gra jest nieliniowa. Od podejmowanych przez nas decyzji zależy, jakie zakończenie obejrzymy.

Wideo - Neo Cab

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper