Murder By Numbers

Murder By Numbers

8,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Mediatonic
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
05.03.2020
Europa:
05.03.2020
Producent:
Mediatonic
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
05.03.2020
Europa:
05.03.2020

Murder By Numbers - opis gry

Murder By Numbers to gra przygodowa inspirowana popkulturą lat 90. Za jej produkcję odpowiadało studio Mediatonic, a za wydanie The Irregular Corporation. Przy procesie tworzenia brali udział twórcy Hatoful Boyfriend, Swords of Ditto i Ace Attorney.

Murder By Numbers rozgrywa się w 1996 roku. Główną bohaterką jest Honor Mizrahi, aktorka, która w popularnym detektywistycznym serialu telewizyjnym. Jej życie komplikuje się jednak, gdy zostaje zwolniona z pracy przez szefa, a ten wkrótce ginie w tajemniczych okolicznościach. Podejrzenie szybko pada na Mizrahi, dlatego aby oczyścić swoje imię, sama postanawia przeprowadzić śledztwo. Pomoże jej w tym sympatyczny robot SCOUT. 

Produkcja studia Mediatonic dużo czerpie Ace Attorney (za muzykę odpowiada Masakazu Sugimori, który udzielał się przy tej serii i Ghost Trick). Historia składa się z czterech rozdziałów, tzn. spraw, które główna bohaterka musi rozwiązać. Są one różnej długości: przejście pierwszej może zająć mniej niż godzinę, kolejnych - znacznie więcej. Fabuła, warto przy tym dodać, jest liniowa, choć w niektórych sytuacjach mamy możliwość wyboru odpowiedzi.

O ile sam schemat rozgrywki jest w teorii podobny do Ace Attorney, gdzie istotne rozstrzygnięcia, poprzedzało śledztwo wymagające od nas zbadania miejsc kluczowych dla rozwiązywanej sprawy (w wyniku czego pozyskiwaliśmy potrzebne informacje i dowody), tak tutaj powodzenie naszych działań zależy też (a właściwie przede wszystkim) od postępów z nonogramami - łamigłówkami będącymi trochę połączeniem Sapera i Sudoku (dokładnie jak seria Picross). W grze znajdziemy zarówno te obowiązkowe nonogramy, jak i opcjonalne, a im dalej w las, tym zagadki stają się oczywiście trudniejsze.

Wideo - Murder By Numbers

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych