Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy (remaster HD)

Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy (remaster HD)

7,3
7 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.7
PC 6.0
PS4 8.5
XONE 5.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Premiery
Świat:
21.02.2019
Europa:
09.04.2019
Polska:
09.04.2019
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Premiery
Świat:
21.02.2019
Europa:
09.04.2019
Polska:
09.04.2019

Recenzja redakcji

Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy - recenzja gry. OBJECTION!
9.0
Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy - recenzja gry. OBJECTION!
NS PC PS4 XONE

Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy (remaster HD) - opis gry

Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy to kolekcja trzech pierwszych części serii Ace Attorney, które pierwotnie zostały wydane na konsolę Game Boy Advance. Remaster HD ukazał się na PC oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

O ile pierwsze trzy części serii Ace Attorney ukazały się pierwotnie na Game Boy Advance (tylko w Japonii), gry z kolekcji bazują na wersjach wydanych kilka lat później na Nintendo DS, które doczekały się dodatkowych spraw i mechanik robiących użytek z funkcji tej przenośnej konsoli (jak ekran dotykowy czy mikrofon). 

Dalsza część tekstu pod wideo

Każda z trzech gier pozwala nam wejść w buty tytułowego adwokata Phoenix Wrighta. Schemat jest podobny w każdej z nich - na rozwiązanie czeka kilka kryminalnych spraw, których nie spaja jeden wątek fabularny. Zasadniczo rzecz biorąc, w każdej z tych spraw Phoenix Wright staje na straconej pozycji (za przeciwnika ma zwykle jakiegoś barwnego prokuratora lub prokuratorkę), a jego zadaniem jest wygrana przed sądem. 

Rozgrywka składa się z dwóch części. Pierwsza to śledztwo, w których Wright i jego pomocnicy próbują dotrzeć do prawdy. W jego trakcie przeczesujemy miejsca kluczowe dla przestępstwa, przeszukujemy je, próbując znaleźć dowody, przepytujemy świadków lub osoby, które mogą wiedzieć coś więcej (oczywiście nie każdy musi być na początku gadatliwy, niektórzy wymagają sposobu) itd. Druga część to rozprawa. W skrócie - naszym zadaniem jest prezentowanie w jej trakcie argumentów i dowodów, które mogłyby przechylić szalę na korzyść Wrighta. Nie musi to być jednak takie proste. Sprawy mogą być dość długie, a prezentowanie argumentów i dowodów nie może się odbywać bez ładu i składu. Popełnić możemy tylko kilka pomyłek. Jeśli będzie ich za dużo, proces trzeba będzie rozpoczynać od nowa. 

Remaster pierwszej trylogii Ace Attorney nie oferuje dodatkowej zawartości. Posiada jednak poprawioną oprawę graficzną, dwie ścieżki dźwiękowe (angielską i japońską), dziesięć slotów na save'y i kilka innych pomniejszych modyfikacji. 

Wideo - Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy (remaster HD)

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper