Formula 1 Championship Edition

Formula 1 Championship Edition

7,3
11 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
SCE Studios Liverpool
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi,   Symulacja
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-11
Premiery
Świat:
14.03.2007
Europa:
23.03.2007
Polska:
23.03.2007
Producent:
SCE Studios Liverpool
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi,   Symulacja
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-11
Premiery
Świat:
14.03.2007
Europa:
23.03.2007
Polska:
23.03.2007

Formula 1 Championship Edition - opis gry

Formula 1 Championship Edition to gra traktująca o wyścigach Formuły 1 wyprodukowana przez należące do Sony Studio Liverpool. Gra ukazała się tylko na PlayStation 3. Pozwalała ona rozegrać sezon z 2006 roku.

Formula 1 Championship Edition pozwala nam rozegrać sezon z 2006 roku. Dostępnych jest tutaj dwudziestu dwóch kierowców, jedenaście zespołów oraz osiemnaście torów. Wspomnieć jednak warto, że w przypadku kierowców pojawiają się tylko ci, którzy rozpoczęli sezon. Produkcja Studio Liverpool nie uwzględnia zmian, które zaszły w trakcie rywalizacji, np. zmiany Juana Pablo Montoyi na Pedro de la Rose w McLarenie czy pojawienia się Roberta Kubicy zamiast Jacquesa Villeneuve’a w Sauberze.

Dalsza część tekstu pod wideo

Gra posiada kilka wariantów rozgrywki. Ten najważniejszy to kariera, w której stopniowo się po kolejnych szczebelkach wyścigowej hierarchii. Na początku zaczynamy od testów w jednym z trzech słabszych zespołów (Toro Rosso, Super Aguri lub Midland F1). Od tego, jak nam pójdzie (testy różnią się w zależności od tego, w której ekipie bierzemy w nich udział), zależy, czy zostaniemy kierowcą testowym czy drugim kierowcą zespołu. W tym pierwszym przypadku testujemy różne ustawienia bolidu i jeśli się sprawdzimy wskoczymy w końcu na miejsce drugiego kierowcy.

Jeśli nie chcemy trudzić się w trybie kierowcy, twórcy przygotowali także kilka innych wariantów rozgrywki. Możemy rozegrać cały sezon w World Champion wybierając na starcie dowolną ekipę, wyścig wraz z kwalifikacjami w Race Weekend, pojedynczy wyścig w Quick Race lub szlifować umiejętności w Time Trial. Dostępny jest także sieciowy multiplayer dla maksymalnie jedenastu osób.

W grze zaimplementowano system zwany Live Action Racing, czyli mówiąc w skrócie AI dynamicznie reagują na sytuację na torze. Można też zaplanować wizyty w pitstopach przed zawodami lub kierować bolid korzystając z czujników ruchu kontrolera Sixaxis.

Wideo - Formula 1 Championship Edition

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper