Mortal Kombat II

Mortal Kombat II

8,5
158 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.6
PSone 8.2
SAT 9.8
SNES 7.7
SMD 8.9
SMS 8.0
AMIGA 9.1
SGG 10.0
ARC 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Midway
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
09.09.1994
Europa:
1994
Producent:
Midway
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
09.09.1994
Europa:
1994

Mortal Kombat II - opis gry

Mortal Kombat II to dwuwymiarowa bijatyka wyprodukowana i wydana przez Midway na wiele różnych platform. Wersja konsolowa ukazała się m.in. Sege Master System, SNES-a, Sege Mega Drive, PlayStation i Sege Saturn. Gra odniosła wielki sukces nie tylko rozchodząc się w wielomilionowym nakładzie, ale też zdobywając uznanie graczy i recenzentów.

Fabularnie druga część Mortal Kombat jest bezpośrednią kontynuacją pierwowzoru. Shang Tsungowi, który został pokonany przez Liu Kanga, udaje się wybłagać u Shao Kahna, władcy zaświatów, by darował mu życie po nieudanej misji i zarazem ogłosił plan organizacji drugiego turnieju, tym razem na własnym podwórku. Tak też się staje. Raiden, bóstwo opiekuńcze Ziemi, zbiera najlepszych wojowników, których celem będzie wygranie zawodów i powstrzymanie wrogich sił przed inwazją.

Dalsza część tekstu pod wideo

System walki MKII czerpie z pierwszej odsłony, lecz przedstawia też kilka nowych rozwiązań, których, jak twierdzili twórcy, nie udało się zaimplementować wcześniej. Dodano m.in. nowe ciosy, jak kopniak z półobrotu, a także zmieniono właściwości niektórych standardowych ataków. Inne zmiany dotyczyły combosów, które w “dwójce” wykonuje się łatwiej, a także poszerzenia wachlarza umiejętności powracających postaci o nowe umiejętności specjalne.

Tak jak poprzednio, pojedynek wygrywa ten, kto zdoła zwyciężyć w dwóch rundach. Oczywiście powracają Fatality, główna atrakcja serii, czyli specjalne umiejętności dające możliwość dobicia pokonanego przeciwnika w widowiskowy i brutalny sposób. Oprócz nich twórcy dodali też Babality (zmiana oponenta w płaczące dziecko), Friendships (zabawna animacja oszczędzająca rywala) oraz Stage Fatality, czyli, innymi słowy, specjalne fatality robiące użytek z elementów otoczenia na niektórych planszach (tzn. kolców, kwasu itd.).

Jeśli chodzi o postacie, w MKII pojawia się kilku starych znajomych, ale są też i nowe twarze. Starą gwardię reprezentuje Raiden, Johnny Cage, Liu Kang, Shang Tsung, Sub-Zero i Scorpion, natomiast wśród nowych znajdziemy Barake, Kunga-Lao, Reptile’a, Jaxa, Kitane i Mileene. Jest też dwóch bossów, czyli Shao Kahn i jego ochroniarz Kintaro (obaj niegrywalni), oraz bonusowi zawodnicy, tj. Jade, Noob Saibot i Smoke.

Wideo - Mortal Kombat II

Komentarze (28)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper