International Karate +

International Karate +

7,5
30 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 7.0
AMIGA 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
System 3
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1988
Europa:
1988
Producent:
System 3
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1988
Europa:
1988

International Karate + - opis gry

International Karate + to dwuwymiarowa bijatyka wyprodukowana przez System 3. Pierwowzór ukazał się na komputerach Commodore 64, Spectrum oraz Amstrad CPC w 1987 roku kładąc wraz z paroma innymi tytułami podwaliny pod cały gatunek. Później gra trafiła jeszcze na inne sprzęty - Amigę i PlayStation.

W International Karate + mamy do czynienia z bijatyką, w której uczestniczy trzech zawodników karate. Rozgrywka polega na tym by w pierwszej kolejności zdobyć sześć punktów, a nie pozbawić przeciwnika paska energii, jak np. w pierwszym Street Fighterze albo w późniejszych grach tego typu. Grać można w pojedynkę lub ze znajomym, ale przynajmniej jedną postacią zawsze kieruje sztuczna inteligencja. Do dyspozycji mamy kilka technik (lista ciosów z wiadomych względów nie jest zbyt rozbudowana), które w zależności od siły dostarczają nam różnej ilości punktów. Wyeliminowani z rywalizacji zostajemy, jeśli po upłynięciu jednej rundy uzbieramy najmniejszą ich ilość.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Co dwie rundy gra urozmaica nam zabawę, przedstawiając jakąś minigrę. Mogą one polegać na wykopywaniu bomb z najbliższego otoczenia albo bronieniu się przed nadlatującymi z obu stron piłkami. W odróżnieniu od poprzednika, czyli International Karate, tutaj pojedynki toczą się tylko w jednej lokacji, ale twórcy dodali gdzieniegdzie elementy graficzne uatrakcyjniające nieco widoczki: pac-mana, zwisającego z pajęczyny pająka albo wynurzający się z wody peryskop. Nie brakuje też easter eggów, np. po wciśnięciu “t” zawodnikom spadają spodnie, natomiast po wpisaniu brzydkiego słowa na cztery litery za pierwszym razem otrzymujemy pouczenie, a za drugim gra się resetuje.

Wideo - International Karate +

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper