International Karate +

International Karate +

7,4
25 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 7.0
AMIGA 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
System 3
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1988
Europa:
1988
Producent:
System 3
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1988
Europa:
1988

International Karate + - opis gry

International Karate + to dwuwymiarowa bijatyka wyprodukowana przez System 3. Pierwowzór ukazał się na komputerach Commodore 64, Spectrum oraz Amstrad CPC w 1987 roku kładąc wraz z paroma innymi tytułami podwaliny pod cały gatunek. Później gra trafiła jeszcze na inne sprzęty - Amigę i PlayStation.

W International Karate + mamy do czynienia z bijatyką, w której uczestniczy trzech zawodników karate. Rozgrywka polega na tym by w pierwszej kolejności zdobyć sześć punktów, a nie pozbawić przeciwnika paska energii, jak np. w pierwszym Street Fighterze albo w późniejszych grach tego typu. Grać można w pojedynkę lub ze znajomym, ale przynajmniej jedną postacią zawsze kieruje sztuczna inteligencja. Do dyspozycji mamy kilka technik (lista ciosów z wiadomych względów nie jest zbyt rozbudowana), które w zależności od siły dostarczają nam różnej ilości punktów. Wyeliminowani z rywalizacji zostajemy, jeśli po upłynięciu jednej rundy uzbieramy najmniejszą ich ilość.

 

Co dwie rundy gra urozmaica nam zabawę, przedstawiając jakąś minigrę. Mogą one polegać na wykopywaniu bomb z najbliższego otoczenia albo bronieniu się przed nadlatującymi z obu stron piłkami. W odróżnieniu od poprzednika, czyli International Karate, tutaj pojedynki toczą się tylko w jednej lokacji, ale twórcy dodali gdzieniegdzie elementy graficzne uatrakcyjniające nieco widoczki: pac-mana, zwisającego z pajęczyny pająka albo wynurzający się z wody peryskop. Nie brakuje też easter eggów, np. po wciśnięciu “t” zawodnikom spadają spodnie, natomiast po wpisaniu brzydkiego słowa na cztery litery za pierwszym razem otrzymujemy pouczenie, a za drugim gra się resetuje.

Wideo - International Karate +

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper