Teenage Mutant Hero Turtles: Tournament Fighters

Teenage Mutant Hero Turtles: Tournament Fighters

7,9
51 oceny

Ocena wg platformy:

NES 8.0
SNES 7.4
SMD 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
12 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1994
Europa:
1994
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
12 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1994
Europa:
1994

Teenage Mutant Hero Turtles: Tournament Fighters - opis gry

Teenage Mutant Hero Turtles: Tournament Fighters to bijatyka bazująca na komiksie/kreskówce pt. “Wojownicze żółwie ninja”. Gra ukazała się na konsolach Nintendo Entertainment System, Sega Mega Drive i Super Nintendo. Za jej produkcję i wydanie we wszystkich tych przypadkach odpowiadało Konami.

Założenia fabularne pomiędzy poszczególnymi wersjami gry nieco się od siebie różnią, ale generalnie wszędzie chodzi o to, żeby przyskrzynić Shreddera z tego bądź innego powodu.

Dalsza część tekstu pod wideo

Większe zmiany zaszły w kwestii rozgrywki. W Polsce największą popularnością cieszyła się wersja z NES-a, lecz z oczywistych powodów jest ona najbardziej pocięta. Do wyboru w Story Mode mamy cztery żółwie, które różnią się bronią oraz kilkoma specjalnymi umiejętnościami. Najpierw walczymy pomiędzy pobratymcami, by zdecydować kto jest na tyle silny by móc stawić czoło Shredderowi, a następnie mierzymy się kolejno z: Caseyem Jonesem, Hotheadem i z samym głównym antagonistą. Do wyboru mamy tryb fabularny, a także zwykły Versus i turniej.

Wersje na 16-bitowe sprzęty były bardziej rozbudowane. Na SNES-ie system walki robi użytek z czterech przycisków (dwa ataki nogą, dwa ataki ręką). Tak jak na NES-ie podopieczni mają do dyspozycji również umiejętności specjalne, choć tutaj można je odpalić dopiero po napełnieniu zielonego wskaźnika znajdującego się pod paskiem energii. W grze pojawia się dziesięć postaci plus dwóch bossów (więcej niż na NES-ie gdzie zawodników było siedmiu). Twórcy zaimplementowali też opcję podkręcenia tempa pojedynków, co wiąże się bezpośrednio ze zwiększeniem poziomu trudności.

Na Mega Drive podczas rozgrywki używamy dwóch przycisków, z czego trzeci służy do robienia tauntów. Novum nieobecnym na NES-ie i SNES-ie są areny ze zniszczalnymi elementami otoczenia oraz specjalna umiejętność, którą postać może odpalić gdy ma już niewiele energii. W grze występuje ośmiu zawodników, którym możemy dopasować siłę i szybkość. Co warte odnotowania muzykę do wersji z Mega Drive napisała Miki Higashino, kompozytorka pierwszych dwóch części serii Suikoden i innych hołubionych tytułów.

Wideo - Teenage Mutant Hero Turtles: Tournament Fighters

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper