Street Fighter V: Champion Edition

Street Fighter V: Champion Edition

7,3
16 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.8
PS4 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
14.02.2020
Europa:
14.02.2020
Polska:
14.02.2020
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
14.02.2020
Europa:
14.02.2020
Polska:
14.02.2020

Street Fighter V: Champion Edition - opis gry

Street Fighter V: Champion Edition to bijatyka wyprodukowana i wydana przez Capcom. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsoli PlayStation 4. Champion Edition to trzecia edycja Street Fighter V. 

Trzon rozgrywki w piątej części Street Fightera nie uległ szczególnym zmianom względem poprzednika, ale twórcy nie omieszkali wprowadzić szereg nowych patentów do formuły serii. Nowy-stary jest wskaźnik EX Gauge, który wcześniej pojawił się w Street Fighter III. Wskaźnik ten zapełnia się z każdym udanym atakiem, pozwalając po nabiciu zwiększać efektywność specjali i wykonywać combosy typu Critical Arts. Innym powracającym mykiem jest też Stun Meter pod paskiem energii, który zapełnia się po każdym celnym ciosie przeciwnika. Gdy zapełni się całkowicie, nasz zawodnik zostaje ogłuszony. Zupełną nowością w ‘piątce’ jest wskaźnik V-Gauge. Ten też zapełnia się on wraz z otrzymywanymi obrażeniami. Za jego sprawą do systemu wprowadzono trzy nowe umiejętności: V-Skill, V-Reversal oraz V-Trigger. V-Skill to specjalna umiejętność unikalna dla każdej postaci, V-Reversal to kontra/przechwyt, zaś V-Trigger to także specjalny skill wiążący się z jakimś efektem (np. wzrostem siły ataków czy zwiększeniem ich liczby w combosach).

Dalsza część tekstu pod wideo

Champion Edition oferuje całą zawartość udostępnioną w pierwowzorze i wszystkich popremierowych rozszerzeniach i dodatkach DLC (dotyczy to, rzecz jasna, także zawartości Arcade Edition). Łącznie trzecia edycja Street Fighter V zawiera równo czterdzieści postaci (nowy jest Gill, tutejszy szwarccharakter), trzydzieści cztery plansze oraz ponad dwieście kostiumów (wyjątek stanowią niektóre stroje udostępniane promocyjnie w ramach współpracy Capcomu z innymi markami). Do tego dochodzą również zmiany w balansie rozgrywki, w tym dodanie zupełnie nowych V-Skills. 

Wideo - Street Fighter V: Champion Edition

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper