Morphite

Morphite

7,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 7.0
PS4 7.0
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Blowfish Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
20.09.2017
Europa:
20.09.2017
Producent:
Blowfish Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
20.09.2017
Europa:
20.09.2017

Morphite - opis gry

Morphite to gra action-adventure wyprodukowana przez Blowfish Studios (we współpracy z Crescent Moon Games) i wydana przez Level 77. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.

Fabuła - Morphite

Główną bohaterką gry jest Myrah Kale, kadetka, która pracuje na stacji kosmicznej pod czujnym okiem swego mentora, niejakiego pana Masona. Tej dwójce towarzyszy jeszcze mechaniczny kot Kitcat. Podczas jednej z ekspedycji badawczych Myrah natrafia na rzadki minerał o nazwie “morphite”, który może posłużyć do konstrukcji broni i innego rodzaju urządzeń. Wkrótce bohaterka wyrusza w długą i niebezpieczną podróż, by odkryć prawdę o swoim odkryciu.

Rozgrywka - Morphite

Produkcja Blowfish przywodzi na myśl No Man’s Sky. Nasza podopieczna podróżuje po kosmosie i odwiedza rozmaite planety, na których wykonuje przeróżne zadania, zarówno te fabularne, jak i opcjonalne. Tu warto wspomnieć, że planety z głównymi misjami zaprojektowane zostały przez game designerów, z kolei lokacje na pozostałych generowane są proceduralnie.

Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Oprócz strzelania -- wzorem Metroid Prime -- możemy także skanować elementy otoczenia (fauna i flora), a następnie pozyskane w ten sposób dane sprzedawać. Odkrywając rzadsze okazy możemy otrzymać upgrade’y dla naszego kombinezonu, co jest niekiedy niezbędne, jeśli na planecie panują ekstremalne warunki (do przeprowadzenia upgrade’u musimy posiadać jednak stosowną ilość minerałów).

W przerwie między eksploracją kolejnych planet przemierzamy kosmos. Możemy zostać wówczas zaatakowani przez statki nieprzyjaciół. W takich sytuacjach gra daje trzy opcje do wyboru: walka, negocjacje lub ucieczka. Inne niebezpieczeństwo to asteroidy, pomiędzy którymi musimy czasami manewrować.

Wideo - Morphite

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper