Monster Hunter Freedom 2

Monster Hunter Freedom 2

8,0
16 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom Production Studio 1
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
350 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
22.02.2007
Europa:
07.09.2007
Producent:
Capcom Production Studio 1
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
350 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
22.02.2007
Europa:
07.09.2007

Monster Hunter Freedom 2 - opis gry

Monster Hunter Freedom 2 to gra akcji z elementami RPG wyprodukowana i wydana przez Capcom z myślą o PlayStation Portable. Tytuł bazował na drugiej części Monster Huntera z PlayStation 2, która nie ukazała się poza Japonią.

Gra, jak informuje zresztą sam tytuł, pozwala nam się wcielić w łowcę potworów. Początkowo zaczynamy skromnie. Wykonujemy prostsze zlecenia polegające na ubijaniu mniejszych gadzin i kolekcjonowaniu przedmiotów, ale z czasem wyzwania stają się poważniejsze, co odzwierciedlają zwłaszcza zmiany gabarytów naszych oponentów…

 

Questy podzielono na kilka rodzajów. Mamy tu te od szefa wioski, te z gildii, zadania polegające na poszukiwaniu skarbów oraz misje, które otrzymujemy w szkole (Training School). Niektóre z nich powstały z myślą o jednym graczu (potwory są w nich słabsze), pozostałe wymagają pomocy innych w multiplayerze (grać może maksymalnie czterech graczy). Questy wymagają najczęściej spełnienia jakichś warunków, np. posiadania odpowiedniej rangi lub ekwipunku (nie dotyczy to zadań treningowych). Najważniejsze w grze są zadania opatrzone literą “G”, w których potwory są najsilniejsze, najbardziej wytrzymałe oraz dysponują nowymi atakami. Za wygraną w tych warunkach otrzymujemy najrzadsze materiały niedostępne w żaden inny sposób, dzięki czemu możemy stworzyć najlepszy ekwipunek.

 

W grze pojawia się wiele rodzajów broni, z których każdy ma jakieś swoje unikalne właściwości. Co warto dodać, względem poprzedniej części doszły cztery nowe typy oręża. Każdy oferuje czterdzieści, pięćdziesiąt zabawek charakteryzujących się różnymi cechami, tzn. stopniem ostrości, częstotliwością występowania a także podpiętym żywiołem mogącym wpływać na obrażenia w zależności od elementu, z którym związany jest przeciwnik.

 

Jedną z nowości w przenośnej wersji Monster Hunter 2 jest obecność skrzyń, które umożliwiają nam łatwy dostęp do zgromadzonych gratów bez konieczności powrotu do domu/bazy. Gracze mogą też korzystać z funkcji sieciowych, np. pobierać questy przygotowane przez producenta.

Wideo - Monster Hunter Freedom 2

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper