Monster Hunter Generations Ultimate

Monster Hunter Generations Ultimate

7,4
7 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
25.08.2018
Europa:
28.08.2018
Polska:
28.08.2018
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
25.08.2018
Europa:
28.08.2018
Polska:
28.08.2018

Recenzja redakcji

Monster Hunter Generations Ultimate - recenzja gry. Łowy w mniejszym wydaniu
Patryk Dzięglewicz

Patryk Dzięglewicz

7.5
Monster Hunter Generations Ultimate - recenzja gry. Łowy w mniejszym wydaniu
NS

Monster Hunter Generations Ultimate - opis gry

Monster Hunter Generations Ultimate (w Japonii Monster Hunter XX) to gra action-RPG wyprodukowana i wydana przez firmę Capcom. Tytuł ukazał się na Nintendo Switch i był remasterem gry z 3DS-a.

Monster Hunter Generations Ultimate to rozbudowana edycja/kontynuacja Monster Hunter Generations (czyli Monster Hunter X). Podtytuł japońskiej wersji, czyli “X”, wymawiało się “cross”, co oznaczało według twórców ‘skrzyżowanie’ nowych dla serii idei ze starymi, obecnymi w poprzednich odsłonach. XX buduje na tych fundamentach, dodając nową zawartość i poszerza formułę.

Dalsza część tekstu pod wideo

Największą nowością Generations były cztery style walki, spośród których mogliśmy wybierać według własnego widzimisię. Jest to Guild Style, najbardziej zrównoważony i zaimplementowany z myślą o graczach, którzy preferują mechanikę poprzedników, Striker Style bazujący na specjalnych umiejętnościach Hunting Arts, Aerial Style pozwalający specjalizować się w atakach wyprowadzanych gdy nasz avatar znajduje się w powietrzu (może wówczas wybijać się korzystając z potwora jako platformy), oraz Bushido Style stawiający nacisk na potężne kontrataki. Wspomniane powyżej Hunting Arts to kolejna znacząca nowość. Są to techniki, których użycie wiąże się z jakimś dodatkowym, korzystnym efektem - np. zadaniem większych obrażeń lub zregenerowaniem energii towarzyszy broni.

Te style są oczywiście dostępne, ale oprócz nich do wyboru mamy dwa dodatkowe: jest to ofensywny Brave Style (po jego wyborzu towarzyszy nam wskaźnik, który napełnia się po parowaniu ataków przeciwnika; pozwala on wejść w stan, dzięki któremu nasza postać jest bardziej zwinna i może odpalać specjalne techniki) oraz Renkin Style, styl supportujący pozwalający tworzyć przedmioty (niedostępne w inny sposób) dzięki beczce noszonej przez łowcę.

Nowe style to najistotniejsze novum, lecz to nie wszystko. Inne dodatki to nowe techniki (dla każdego rodzaju broni), nowe potwory, lokacje, ekwipunek, rozbudowane możliwości gry kocimi pomocnikami zwanym Felyne czy monety otrzymywane za questy rangi G wymienialne na różne użyteczne przedmioty.

Wersja ze Switcha nie wprowadza zbyt wiele nowego względem oryginału z 3DS-a, a najważniejsze zmiany ograniczają się do poprawionej oprawy graficznej.

Wideo - Monster Hunter Generations Ultimate

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper