Mononoke Slashdown

Mononoke Slashdown

5,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS 5.0
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
FK Digital
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Premiery
Świat:
31.10.2019
Europa:
31.10.2019
Producent:
FK Digital
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Premiery
Świat:
31.10.2019
Europa:
31.10.2019

Mononoke Slashdown - opis gry

Mononoke Slashdown to dwuwymiarowa gra akcji inspirowana japońskim folklorem wyprodukowana przez studio FK Digital i wydana przez Arc System Works. Tytuł ukazał się pierwotnie na konsoli Nintendo Switch, a później trafił również na PC. 

Fabuła - Mononoke Slashdown

Dalsza część tekstu pod wideo

Gra nie stawia szczególnego nacisku na fabułę, pozwalając nam się wcielić w niejakiego Kagemaru, wędrującego po świecie wojownika ninja, który postanawia wrócić do rodzinnej wioski. Powrót nie należy do przyjemnych. Jego ziomkowie zostają bowiem zaatakowani przez grupę demonów. Główny bohater postanawia stawić im czoło, a następnie odkryć prawdę o tragicznym incydencie.

Rozgrywka - Mononoke Slashdown

W Mononoke Slashdown na przejście czeka pięć rozdziałów, a każdy z nich składa się z sześciu misji (nie brakuje tu też starć z bossami). Jeśli chodzi o rozgrywkę, mamy tu do czynienia z dwuwymiarową grą akcji. Nasz podopieczny ma na wyposażeniu rozmaite narzędzia. Podstawową bronią jest katana, ale oprócz tego dysponuje on też kunaiami do rzucania (mogą ogłuszać nieprzyjaciół; ich liczba jest jednak ograniczona) oraz niszczycielskim atakiem specjalnym oczyszczającym ekran z wrogów (wymaga to uprzedniego nabicia specjalnego wskaźnika, co czynimy eliminując potwory). 

Jeśli chodzi o inne umiejętności, Kagemaru potrafi także używać dasha i skakać, ale są to jego początkowe zdolności, które wraz z postępami możemy doskonalić. W grze zaimplementowano mianowicie prosty system rozwoju. Podczas zmagań gromadzimy monety, a za nie na koniec rozdziału możemy odblokować dostęp do lepszych umiejętności, jak chociażby dash wykonywany w powietrzu, potrójny skok lub dłuższe combo.

Wbrew pozorom gra wymaga od nas nie tylko szlachtowania demonów rodem z japońskiego folkloru. Od czasu do czasu wykonujemy także inne wytyczne (w tym te opcjonalne), jak ratowanie bezbronnych ludzi lub ochrona kryształów. 

Wideo - Mononoke Slashdown

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper