River City Girls

River City Girls

8,0
16 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 8.0
NS 8.2
PC 9.5
PS4 7.5
XONE 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
WayForward
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
05.09.2019
Europa:
05.09.2019
Producent:
WayForward
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
05.09.2019
Europa:
05.09.2019

River City Girls - opis gry

River City Girls to chodzona bijatyka wyprodukowana przez studio WayForward i wydana przez Arc System Works .Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PS4, Xbox One i Nintendo Switch. Był on spin-offem serii Kunio-kun, której początki sięgają lat 80.

Założenia River City Girls nie są szczególnie wydumane, dając się tym razem wykazać dziewczynom. Gra skupia się na perypetiach dwóch uczennic: Kyoko i Misako. Muszą one odwiedzić sześć dzielnic River City i odbić swoich chłopaków, dobrze znanych Kunia i Rikiego, którzy zostali porwani przez niebezpiecznych bandziorów. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Na pierwszy rzut oka produkcja WayForward to klasyczna chodzona bijatyka, w której brniemy przed siebie, naparzając się z przeważającymi siłami wroga. Do dyspozycji mamy szereg możliwości, jak korzystanie z elementów otoczenia, ścian, juggle’owanie przeciwnikami czy przyzywanie pomocników przypominając patent z serii Marvel vs Capcom (choć nie wszystko jest dostępne na starcie przygody).

W rzeczywistości jednak konstrukcja gry jest znacznie bardziej otwarta niż w przypadku klasyków gatunku. Nasze podopieczne mają dostęp do całej mapy, po której są w stanie swobodnie się przemieszczać z lokacji do lokacji, rozmawiać z NPC-ami, zbierać przydatne informacje, podejmować się wykonania rozmaitych zadań itd. W grze zaimplementowano również elementy RPG, które mają niebagatelne znaczenie. Radząc sobie z kolejnymi zakapiorami, bohaterki zdobywają punkty doświadczenia i pieniądze. To pierwsze pozwala rozwijać parametry podopiecznych, waluta z kolei umożliwia nabywanie przydatnego sprzętu i nowych umiejętności. I jeśli chodzi o te drugie, warto wspomnieć, iż Kyoko i Misako różnią się pod tym względem. Podniesiony potencjał bojowy dziewczyn sprawia zaś, że mogą one odwiedzać nowe, dotychczas niebezpieczne miejscówki, mając większe szanse powodzenia.

Przejście gry, która nie nie jest zbyt długa, odblokowuje tryb New Game Plus, który oferuje wyższy stopień trudności czy nowe zadania do wykonania. Grać możemy sami lub z drugą osobą w co-opie.

Wideo - River City Girls

Komentarze (20)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper