Monkey King: Hero is Back

Monkey King: Hero is Back

7,0
4 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
PS4 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
HexaDrive
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
17.10.2019
Europa:
17.10.2019
Producent:
HexaDrive
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
17.10.2019
Europa:
17.10.2019

Monkey King: Hero is Back - opis gry

Monkey King: Hero is Back to gra-action-adventure wyprodukowana przez studio Hexa Drive i wydana na Zachodzie przez THQ Nordic. Tytuł ukazał się na PlayStation 4 oraz PC. Powstał on na podstawie filmu animowanego o tej samej nazwie.

Produkcja Hexa Drive powstała na podstawie filmu animowanego z 2015 roku, a ten z kolei stworzono na kanwie “Wyprawy na zachód”, klasyku literatury chińskiej. Główny bohater, Dasheng (Sun Wukong), za sprzeniewierzenie się niebiosom zostaje uwięziony przez Buddę. Po upłynięciu 500 lat pomaga mu jednak chłopiec o imieniu Liuer. Protagonista dowiaduje się wkrótce, że aby pozyskać swoje uśpione moce, musi on wykonywać dobre uczynki. Do tej dwójki dołącza też generał Zhu Bajie, po czym wszyscy razem postanawiają rozwikłać sprawę tajemniczych zaginięć.

Monkey King: Hero is Back to standardowa (trójwymiarowa) gra akcji. Nie uświadczymy tu dodatkowych elementów w rodzaju łamigłówek czy bardziej wymyślnych mechanik (choć od czasu do czasu trafiamy na sekcje zręcznościowe w rodzaju skakania po platformach). Sterowanie jest zarazem dość proste do opanowania. Jeden przycisk odpowiada za ataki słabsze, ale szybsze, drugi za silniejsze, lecz zarazem wolniejsze. Łącząc poszczególne ciosy można klecić combosy. Do tego dochodzi też korzystanie z broni, skakanie, unik i dwie umiejętności defensywne. Jedna to kontra, którą aktywujemy, gdy wciśniemy “trójkąt” w momencie ataku przeciwnika, druga to minigierka działająca w gruncie rzeczy podobnie - jeśli wciśniemy “kwadrat” uprzedzając rywala, dojdzie do sekwencji QTE. Wygrana w niej pozwala przejąć inicjatywę.

Pokonani przeciwnicy pozostawiają po sobie “czerwone dusze” pozwalające usprawniać umiejętności głównego bohatera. Jest jeszcze druga znajdźka - “Earth Gods”. Ta z kolei zwiększa maksymalną ilość energii, tutejszego odpowiednika many i poprawia technikę, co z kolei umożliwia na przykład wyprowadzanie dłuższych combosów. Możemy się na nią natknąć eksplorując otoczenie. 

Wideo - Monkey King: Hero is Back

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper