Moncage

Moncage

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC -
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Optillusion
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Premiery
Świat:
15.11.2021
Europa:
15.11.2021
Producent:
Optillusion
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Premiery
Świat:
15.11.2021
Europa:
15.11.2021

Moncage - opis gry

Moncage to gra przygodowa wyprodukowana przez studio Optillusion i wydana przez X.D. Network. Tytuł ukazał się na PC, urządzeniach przenośnych oraz konsoli Nintendo Switch.

Rozgrywka - Moncage

Moncage to oryginalna gra logiczna. Tytuł opowiada historię, jednak używa do tego minimalistycznych środków. Rzecz kręci się wokół sześcianu, którego każdy bok przedstawia krótka scenę z życia. Zabawa polega na tym, by tak ustawiać sześcian, żeby poszczególne obrazy nakładały się na siebie w odpowiednich miejscach. Przykładowo ustawienie ich pod odpowiednim kątem stworzy iluzję optyczną, drogę, którą będzie mogła przejechać ciężarówka. 

Zmagania nie sprowadzają się wyłącznie do samego obracania sześcianem. Z obrazami, które wyświetlane są na bokach figury, wchodzić można w interakcje. Po pierwsze, oddalać i przybliżać scenki, po drugie - wchodzić w interakcje z rozmaitymi obiektami, np. poprzez otwieranie szuflad czy przechylanie lamp. Oczywiście wraz z czasem łamigłówki stają się coraz bardziej złożone, obejmujac np. cały sześcian, a nie tylko jeden czy dwa obrazy.

Moncage, jak wspomniano, posiada minimalistyczny styl narracji. Nie ma tu filmowych cutscenek, dialogów ani tekstu. Wnioski próbujemy wyciągnąć z oglądanych scenek, które opowiadają o życiowych perypetiach pewnej osoby - od jej narodzin. 

Produkcja Optillusion nie jest grą długą. Dla osób, które mają jednak problem z zagadkami, twórcy przygotowali system podpowiedzi pozwalający uporać się z przygotowanymi przez nich wyzwaniami.

Wideo - Moncage

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper