Gorogoa

Gorogoa

8,1
8 oceny

Ocena wg platformy:

NS 6.0
PC 8.8
Mobile 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Buried Signal
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Logiczna
Śr. czas:
2 godzin
Premiery
Świat:
14.12.2017
Europa:
14.12.2017
Producent:
Buried Signal
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Logiczna
Śr. czas:
2 godzin
Premiery
Świat:
14.12.2017
Europa:
14.12.2017

Gorogoa - opis gry

Gorogoa to gra logiczna wyprodukowana przez Buried Signal i wydana przez Annapurna Interactive. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych, urządzeniach przenośnych oraz konsoli Nintendo Switch.

Gorogoa to oryginalna gra logiczna, która przypomina interaktywny komiks. Na ekranie znajdują się cztery panele, które przedstawiają jakąś scenę lub ilustrację. Gra pozwala nam na różne sposoby wchodzić z nimi w interakcję: przybliżać widok, oddalać go, wynajdować elementy, które mogą się nam przydać, i przenosić je z panelu na panel itd. W skrócie: na przedstawionych obrazkach musimy szukać wszelkich możliwych wskazówek i śladów, które pozwolą kontynuować rozgrywającą się na naszych oczach opowieść.

Pomijając same (wysokiej jakości) animacje, styl gry jest bardzo minimalistyczny. Podczas rozgrywki nie padają żadne słowa, a podpowiedzi bywają rzadkie. Jeśli chodzi o historię, to jest ona bardzo abstrakcyjna zostawiając grającym spore pole do interpretacji. Pewnego dnia chłopiec dostrzega przez okno na ulicy swego miasta wielkie, fantastyczne i przede wszystkim tajemnicze stworzenie, którego jednak rychło znika. Czy było prawdziwe? Główny bohater postanawia to sprawdzić. Jednym z motywów przewijających się w Gorogoa jest szeroko pojęta duchowość (i religijność). Całość zaś można ukończyć w około dwie godziny.

Za produkcję Gorogoa odpowiadała w całości tylko jedna osoba, Jason Roberts, który chciał połączyć swoje zamiłowanie do sztuki i gier video, choć nie miał zielonego pojęcia o procesie tworzenia tych drugich. Prace rozpoczęły się w 2011 roku i trwały mniej więcej sześć lat. Gra ostatecznie ukazała się w grudniu 2017 roku.

Wideo - Gorogoa

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper