Manifold Garden

Manifold Garden

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 -
XSX|S -
NS -
PC -
PS4 6.0
XONE -
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Willy Chyr
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Premiery
Świat:
18.10.2019
Europa:
18.10.2019
Producent:
Willy Chyr
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Premiery
Świat:
18.10.2019
Europa:
18.10.2019

Manifold Garden - opis gry

Manifold Garden to gra logiczna wyprodukowana przez niezależnego amerykańskiego developera Williama Chyra. Tytuł ukazał się na komputerach, urządzeniach przenośnych oraz konsolach PS4, Xbox One, Xbox Series X/S i Switch.

Manifold Garden to gra logiczna, w której akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Ważnym elementem całości jest eksploracja dość surrealistycznych lokacji, ale nie ma tu walki i przeciwników, a upadek z większej wysokości nie kończy się zgonem.

Rzecz dzieje się w świecie, w którym obowiązują różne prawa fizyki. Nasze zadanie polega na rozwiązywaniu łamigłówek, które najczęściej polegają na umieszczaniu kolorowych sześcianów na odpowiednich przycisków, dzięki czemu otwieramy przejścia pozwalające kontynuować przygodę. Aby radzić sobie z przygotowanymi przez twórców wyzwaniami, sami musimy manipulować grawitacją, co pozwala dla przykładu tak przestawiać odwiedzane pomieszczenia, by ich ściany stały się podłogami. Jedno z utrudnień polega jednak na tym, że niektóre kolorowe bloki mogą się poruszać tylko, gdy znajdują się w odpowiednich warunkach (tj. grawitacji). 

Oczywiście im dalej w las, tym trudniejsze stają się łamigłówki. Oprócz używania bloków do wciskania przycisków można ich także używać do blokowania obiektów lub jako schody. Na dalszym etapie zmagań pojawiają się także innego rodzaju wyzwania, w których główną rolę odgrywają rozmaite elementy organiczne urozmaicają wygląd świata wokół, jak chociażby drzewa. Także poziom złożoności lokacji/architektury znacząco się różni względem początkowych etapów.

Manifold Garden nie jest grą długą. Całość można ukończyć w mniej więcej cztery godziny. 

Wideo - Manifold Garden

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper