Mickey Mania: The Timeless Adventures

Mickey Mania: The Timeless Adventures

6,8
19 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 6.7
SNES 6.7
SMD 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Traveller's Tales
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
10.1994
Europa:
1994
Producent:
Traveller's Tales
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
10.1994
Europa:
1994

Mickey Mania: The Timeless Adventures - opis gry

Mickey Mania: The Timeless Adventures of Mickey Mouse to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana przez studio Traveller’s Tales. Tytuł ukazał się na konsolach Mega Drive, SNES, PlayStation oraz na Mega-CD.

Mickey Mania to gra, która składa hołd ikonicznej postaci z wytwórni Walta Disneya. Produkcja miała początkowo nawet uświetnić 65. urodziny Mikiego, ale ostatecznie plan ten został porzucony ze względu na zbyt krótki okres developingu.

 

Na przejście czeka tu kilka plansz bazujących na filmach, w których występował Miki - zaczynając od “Parowca Willie” z 1928 roku, a skończywszy na “Księciu i żebraku” z początku lat 90. Każdy z nich wieńczy starcie z bossem. Pod względem rozgrywki produkcja Traveller’s Tales jest zwyczajnym dwuwymiarowym platformerem, w którym skupiamy się na pokonywaniu przeszkód. Przeciwników eliminujemy skacząc im po głowach lub ciskając w nich kulki (jeśli uprzednio je zdobędziemy). O stanie zdrowia podopiecznego informuje rękawica widoczna w rogu ekranu. Palce informują, ile jeszcze obrażeń jest w stanie przyjąć na siebie Miki. Pomocą służą gwiazdki, które przywracają jeden paluch, oraz uszy bohatera dostarczające bonusowych żyć. Gra, choć krótka (można ją przejść w niecałą godzinę), jest przy tym dość trudna, a wersja przeznaczona na sprzęt Sony jeszcze bardziej przykręca śrubę pod tym względem.

 

Poszczególne wersje Mickey Mania nieco się od siebie różnią. Najbardziej zubożona jest ta ze SNES-a, której wycięto jeden cały level. Najlepsza jest z kolei ta z PlayStation. Poprawiono w niej grafikę oraz sferę audio, a także dodano nowe sekcje do dwóch leveli i kilka scenek (część tych dodatków pojawiła się również na Mega-CD).

 

Co warto dodać, Mickey Mania to pierwsza gra, przy której udzielali się animatorzy Disneya. Był to także pierwszy tytuł w CV Davida Jaffe, twórcy serii Twisted Metal oraz God of War.

Wideo - Mickey Mania: The Timeless Adventures

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper