Michael Owen’s World League Soccer ‘99

Michael Owen’s World League Soccer ‘99

4,4
5 oceny

Ocena wg platformy:

PC 5.0
PSone 4.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Silicon Dreams
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
13.10.1998
Europa:
13.10.1998
Producent:
Silicon Dreams
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
13.10.1998
Europa:
13.10.1998

Michael Owen’s World League Soccer ‘99 - opis gry

Michael Owen’s World League Soccer ‘99 to druga odsłona serii sportowej traktującej o piłce nożnej, sygnowana nazwiskiem angielskiego napastnika - Michaela Owena. Za grę, która pojawiła się na pecetach i pierwszym PlayStation, odpowiada studio Silicon Dreams.

W grze znalazło się miejsce na ponad 200 zespołów, zarówno jedenastek krajowych jak i drużyn ligowych z takich krajów jak Anglia, Włochy, Szkocja, Francja, Hiszpania czy Japonia. Zawodnicy opisani są dziesięcioma statystykami, jednak pomijając ligę angielską większość z nich nie jest licencjonowana. Intro przedstawia scenki z gry wymieszane z trikami wykonywanymi przez Michaela Owena. Posłużył on jako model w sesjach motion-capture, dzięki którym lepiej oddano animacje i poruszanie się zawodników po boisku. 
 
Istnieją dwie oddzielne metody kontroli, które radykalnie zmieniają sposób rozgrywki. Standardowe ustawienia arcade pozwalają na podawanie, strzelanie, zagrania głową i wykonywanie wślizgów z dużą dokładnością. Spusty oferują dodatkowo sprint, zmianę zawodnika oraz obsługę kamery pozwalającej rzucić okiem na radar. Alternatywna metoda sterowania umożliwia dalekie podania, oddawanie kontrolowanych strzałów oraz korzystanie z przycisku umiejętności, który w połączeniu z kierunkami oferuje lepszą kontrolę nad piłką. Po wybraniu drużyny gracz może zagrać w jednym z kilku trybów takich jak Exhibition, National Leagues, International Leagues, Custom Leagues, Practice mode, Arcade oraz International Cup. Najciekawszym z nich jest National League, gdzie możemy rozegrać pełny sezon ligowy kwalifikując się w przypadku wygranej do World League (tutaj do walki staje 16 najlepszych drużyn ze świata), odpowiednika dzisiejszej Ligi Mistrzów 
 
Tytuł oferuje też rozwiązania nieobecne w innych grach tego typu. Przed rozpoczęciem meczu następuje rzut monetą oraz wybór strony boiska. Pojawia się także specjalny suwak, dzięki któremu możemy regulować umiejętności drużyn (można dla przykładu Liverpool osłabić, a z drużyny z dołu tabeli zrobić potęgę). W efekcie świetnie sprawdza się to jako handicap w meczach z komputerem czy drugim graczem. Kolejny  ciekawym elementem jest oglądanie powtórek z perspektywy bocznego sędziego. Tytuł zebrał pochlebne opinie, ale ustępował nieco konkurencji w postaci Actua Soccer 2, Fify 99 i serii ISS Pro. 

Wideo - Michael Owen’s World League Soccer ‘99

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper