Metal Slug

Metal Slug

8,6
25 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.0
PC 8.4
PS4 9.0
XONE -
Mobile 8.0
PSone 8.4
SAT 9.5
ARC 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nazca Corporation
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
04.04.1997
Producent:
Nazca Corporation
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
04.04.1997

Metal Slug - opis gry

Metal Slug to dwuwymiarowa gra akcji typu run and gun wyprodukowana przez Nazca Corporation i wydana przez SNK. Tytuł ukazał się pierwotnie na automatach, a później trafił też na inne sprzęty: Neo Geo, PlayStation, Saturn, PC, urządzenia przenośne, PS4, Xbox One czy Nintendo Switch.

Fabuła - Metal Slug

Dalsza część tekstu pod wideo

Fabuła nie odgrywa w produkcji Nazca/SNK szczególnie ważnej roli. Akcja rozgrywa się w roku 2028. Generał Donald Morden i jego armia rebeliantów przeprowadza zamach stanu, przejmując kontrolę i nad rządami różnych państw, i nad supernowoczesnym czołgiem o nazwie Metal Slug. Liczne próby obalenia uzurpatora kończą się niepowodzeniem. Ostatnią nadzieją dla świata jest operacja przeprowadzona przez garstkę buntowników z Peregrine Falcon Strike Force z kapitanem Marco Rossim i porucznikiem Tarmą Rovingiem na czele.

Rozgrywka - Metal Slug

Pod względem rozgrywki Metal Slug przypomina popularne gry z serii Contra. Nasza postać (Marco Rossi bądź Tarma Roving) brnie przed siebie, eliminując pojawiających się po drodze pomagierów generała Mordena i należącą do nich maszynerię: pojazdy bojowe, samoloty, artyleria etc. Nasi podopieczni mogą korzystać z rozmaitych dopałek, które podnoszą ich potencjał bojowy, a nawet dwóch czołgów zwiększających ich siłę rażenia i zwiększających wytrzymałość (w Metal Slug, w przeciwieństwie do Contry, nie umiera się po jednym kontakcie z przeciwnikiem/przeszkadzajką).

Kampania składa się z sześciu misji, w trakcie których przemierzamy zróżnicowane miejscówki: lasy, miasta, doliny, kaniony, bazy wojskowe itd. Większość otoczenia jest zniszczalna, co pozwala nam odkrywać poukrywane bonusy. Na każdej planszy znajdują się również jeńcy wojenni, od których po uratowaniu otrzymujemy w prezencie dopałki różnego typu.

Co warto dodać, gra oferuje multiplayer (kooperacja).

Wideo - Metal Slug

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper