Ikaruga (2018)

Ikaruga (2018)

7,3
4 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.0
PS4 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Treasure
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
29.05.2018
Europa:
29.05.2018
Producent:
Treasure
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
29.05.2018
Europa:
29.05.2018

Ikaruga (2018) - opis gry

Wydana w 2018 roku przez Nicalis Ikaruga to scrollowana strzelanina (tzw. shmup). Za jej produkcję odpowiadało japońskie studio Treasure. Tytuł w zremasterowanej formie ukazał się na PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Założenia nie uległy zmianie względem pierwowzoru.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywka wygląda tu podobnie jak w większości tytułów z tego gatunku - gracz za sterami statku kosmicznego przemieszcza się w górę i likwiduje pojawiających się oponentów. Jednakże Ikaruga różni się od konkurencyjnych produktów jednym, znaczącym elementem – statek gracza dwa oblicza, czarne i białe, między którymi dowolnie można się przełączać podczas rozgrywki. Również nadlatujący przeciwnicy dzielą się na dwa typy i, zależnie od barwy, strzelają do grającego odpowiednim kolorem pocisków. W momencie, kiedy strzela w nas przeciwnik o ciemnym odcieniu, wystarczy, że zmienimy kolor statku na taki sam i bez obaw można przyjąć na siebie serię pocisków, ładując dzięki temu pasek dodatkowego ataku. Gdy zaś dojdzie do zetknięcia statku ze strzałami o odmiennym kolorze, wówczas giniemy na miejscu. Każdy z pięciu obecnych w grze poziomów zwieńczony jest pojedynkiem z bossem, a walka z takowym stanowi najczęściej ciężki orzech do zgryzienia.

W menu głównym do wyboru, oprócz Arcade, są także Score Attack oraz Practice, czyli tryby umożliwiający grę na każdej z zaliczonych plansz (najlepszymi wynikami możemy pochwalić się na sieciowej tablicy rekordów). Dużym atutem Ikarugi jest opcja Multiplayer, dzięki której w dowolnym momencie do zabawy dołączyć może kolejna osoba. Po jednokrotnym ukończeniu, odblokowują się dodatkowe atrakcje, takie jak Conquest, Prototype Mode, a także Gallery oraz Sound Mode. Oprawa wizualna stoi na wysokim poziomie i produkcja Treasure nawet dzisiaj, po kilkunastu latach od premiery na Segę Dreamcast, prezentuje się bardzo przyzwoicie. Wszelkie rozbłyski, wybuchy, pre-renderowane lokacje składają się na obraz tytułu dopracowanego pod względem graficznym.

Remaster nie oferował nowej zawartości.

Wideo - Ikaruga (2018)

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper