Contra: Rogue Corps

Contra: Rogue Corps

3,8
5 oceny

Ocena wg platformy:

NS 4.0
PC 2.0
PS4 4.5
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Toylogic
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
24.09.2019
Europa:
26.09.2019
Producent:
Toylogic
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
24.09.2019
Europa:
26.09.2019

Contra: Rogue Corps - opis gry

Contra: Rogue Corps to strzelanina w konwencji twin-stick shootera wyprodukowana przez studio Toylogic i wydana przez Konami. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PS4, Xbox One i Switch. Był on kontynuacją Contra III: The Alien Wars.

Produkcja Toylogic/Konami jest kontynuacją wydanej na pierwotnie na SNES-a trzeciej części serii Contra, choć generalnie rzecz biorąc, fabuła nie odgrywa tu istotnej roli. Akcja toczy się w Damned City, mieście, które stało się polem bitwy po inwazji wrogo nastawionych kosmitów. Do wyboru mamy barwne postacie. Jest to standardowy osiłek nazywany Kaiser, wielka panda (Hungry Beast), zabójczyni Ms. Harakiri oraz insektopodobny obcy Gentleman, który postanowił walczyć po stronie ludzkości.

Dalsza część tekstu pod wideo

W odróżnieniu od wielu wcześniejszych części serii Rogue Corps nie jest scrollowaną grą w konwencji run and gun, tylko twin-stick shooterem. Przeważnie kamera ustawiona jest wysoko nad naszą postacią (jak ma to miejsce w zdecydowanej większości gier tego typu), ale potrafi się też przybliżać i oddalać, ustawiając się np. za plecami. 

Postacie różnią się nieco między sobą, ale każda z nich może mieć do dyspozycji dwie bronie: podstawową i dodatkową. W przypadku każdej z tych kategorii mamy do wyboru inne rodzaje pukawek. Bronie podczas zmagań się przegrzewają, co sprawia, że nie możemy trzymać bez końca spustu, a także można je z czasem modyfikować, podobnie zresztą jak naszych podopiecznych. Przemierzając Damned City zdobywamy kredyty, plany nowych broni, materiały i części przydające się do modyfikacji.

Zadania na poszczególnych planszach sprowadzają się do przejścia z punktu A do punktu B lub zniszczenia wskazanego celu, ale strzelanie to nie wszystko: możemy też stosować dasha, naparzać się piąchami czy skakać (w grze nie brakuje sekcji zręcznościowych).

Contra: Rogue Corps posiada tryb multiplayer. Grać mogą cztery osoby jednocześnie, zarówno w wariancie kooperacji, jak i rywalizacji.

Po premierze gra była wspierana dodatkami DLC: nowymi broniami, skórkami, postaciami, planszami itd. 

Wideo - Contra: Rogue Corps

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper