Metal Slug 2

Metal Slug 2

8,4
11 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.0
PC 7.3
PS4 8.8
XONE -
Mobile -
ARC 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nazca Corporation
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1998
Producent:
Nazca Corporation
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1998

Metal Slug 2 - opis gry

Metal Slug 2 to dwuwymiarowa gra akcji typu run and gun wyprodukowana przez Nazca Corporation i wydana przez SNK. Tytuł ukazał się pierwotnie na automatach, a później trafił też na inne platformy: PC, urządzenia przenośne, PS4, Xbox One czy Nintendo Switch.

Fabuła - Metal Slug 2

Dalsza część tekstu pod wideo

Metal Slug 2 to bezpośrednia kontynuacja części pierwszej. Akcja rozgrywa się dwa lata po wydarzeniach tam ukazanych. Zwycięski pochód generała Donald Morden został zatrzymany, a on sam wyzionął ducha. A przynajmniej tak się wszystkim wydaje. W rzeczywistości licznym pomniejszym grupkom będącym pozostałością po wielkiej armii Mordena w tajemniczy sposób udaje się skonsolidować i zorganizować działania, co zaczyna budzić podejrzenia, że niegdysiejszy antagonista jakimś cudem uszedł z życiem.

Rozgrywka - Metal Slug 2

Główne założenia rozgrywki nie uległy zmianie względem poprzedniej części. Pod tym względem Metal Slug 2 przypomina popularne gry z serii Contra. Nasza postać (do znanych z poprzednika Marco Rossiego i Tarmy Rovinga dołączają Eri Kasamoto i Fiolina Germi) brnie przed siebie, eliminując pojawiających się po drodze zakapiorów wszelkiej maści i należącą do nich maszynerię: pojazdy bojowe, samoloty, artyleria etc. Nasi podopieczni mogą korzystać z rozmaitych dopałek, które podnoszą ich potencjał bojowy, a nawet dwóch czołgów zwiększających ich siłę rażenia i zwiększających wytrzymałość (w Metal Slug, w przeciwieństwie do Contry, nie umiera się po jednym kontakcie z przeciwnikiem/przeszkadzajką).

W Metal Slug 2, podobnie jak w ‘jedynce’, pojawia się patent z ratowaniem jeńców wojennych, za co jesteśmy nagradzani punktami i dopałkami. Nowością jest obecność postaci wspierających naszego podopiecznego lub podopieczną. Jest to Hyakutaro Ichimonji, który po odbiciu go z rąk nieprzyjaciela walczy u naszego boku, oraz Rumi Aikawa rozrzucająca ze swojego plecaka różne wartościowe przedmioty. 

Wideo - Metal Slug 2

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper