Castlevania: The Dracula X Chronicles

Castlevania: The Dracula X Chronicles

7,6
29 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 7.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Przygodowa,   Platformowa
Śr. czas:
23 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
23.10.2007
Europa:
15.02.2008
Polska:
06.03.2008
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Przygodowa,   Platformowa
Śr. czas:
23 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
23.10.2007
Europa:
15.02.2008
Polska:
06.03.2008

Castlevania: The Dracula X Chronicles - opis gry

Castlevania: The Dracula X Chronicles to remake Castlevania: Rondo of Blood, który wydano na PlayStation Portable w 2007 roku. Gra posiadała lepszą grafikę względem oryginału oraz kilka mniejszych dodatków. Gracze mogli w niej również odblokować oryginalną wersję Symphony of the Night, czyli sequel Rondo of Blood.

Dracula X Chronicles -- poza oprawą graficzną -- nie różni się wiele od oryginału wydanego w 1993 roku na PC Engine. Gracz wciela się w Richtera Belmonta, który usiłuje uwolnić swoją ukochaną Annette z rąk Draculi. Główny bohater podczas rozgrywki posługuje się batem, a także kilkoma innymi broniami drugiej kategorii: toporem, sztyletem, święconą wodą, księgą z czarami, kieszonkowym zegarkiem i krucyfiksem. Za ich pomocą może odpalić potężny atak zwany Item Crash. Łącznie przyjdzie mu pokonać dziewięć poziomów zakończonych walką z bossami.

Podczas wyprawy Richter będzie mógł uratować cztery inne kobiety (jeśli uprzednio odkryje tajemne przejścia do nich prowadzące), wśród nich młodszą siostrę Annette, Marie Renard, która w takim przypadku staje się grywalną postacią. Maria posiada inny zestaw umiejętności i broni, może zadawać dwa razy większe obrażenia dzięki swojej gołębicy, wykonywać podwójny skok, szybciej się poruszać, ale z drugiej strony jest mniej wytrzymała i łatwiej ją zabić.

Rondo of Blood/Dracula X Chronicles nie posiada tych szczątkowych elementów RPG, które pojawiały się w późniejszych częściach, choć Richter oprócz szlachtowania potworów zbiera jeszcze pieniądze, serca i żywność.

Wersja na PSP nie wprowadziła znaczących dodatków. Dodano do niej tryb Boss Rush (starcia z bossami), którego trzykrotne przejście otwierało dostęp do minigry Peke. Jak wspomnieliśmy, do odblokowania była również Castlevania: Symphony of the Night. Konwersja ta oferowała nowe efekty dźwiękowe, poprawki w scenariuszu oraz dawała możliwość zagrania Marią (jak w wersji na Saturna).

Wideo - Castlevania: The Dracula X Chronicles

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych