Fatal Fury: First Contact

Fatal Fury: First Contact

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Code Mystics
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
23.12.2020
Europa:
23.12.2020
Producent:
Code Mystics
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
23.12.2020
Europa:
23.12.2020

Fatal Fury: First Contact - opis gry

Fatal Fury: First Contact to dwuwymiarowa bijatyka. Tytuł został pierwotnie wydany na przenośnej konsoli Neo Geo Pocket Color (za jego stworzenie odpowiadało Yumekobo), a po latach za sprawą SNK trafił też na Nintendo Switch. 

Rozgrywka - Fatal Fury: First Contact

Fatal Fury: First Contact to konwersja gier z serii Fatal Fury: Real Bout stworzona z myślą o konsoli przenośnej. Tytuł daje nam do dyspozycji trzynaście grywalnych postaci (dwie należy uprzednio odblokować), zarówno dobrze znane twarze (Mai Shiranui, Terry Bogard czy Geese Howard), jak i zawodnicy debiutujący w Fatal Fury. 

Względem ‘dużych’ odsłon serii gra posiada uprzystępniony system walki. Zasadniczo rzecz biorąc, do wyprowadzania ciosów służą dwa przyciski, które reagują na siłę nacisku. Jeśli ograniczymy się tylko do ich wciśnięcia, atak będzie szybki, ale słaby. Jeżeli natomiast przytrzymamy je dłużej, atak zada większe obrażenia. Uwagę warto także zwrócić na specjalny wskaźnik (power gauge) towarzyszący walczącym. W trakcie starcia można go stopniowo nabijać, co pozwala z kolei użyć techniki specjalnej (są trzy ich rodzaje; to, z której będziemy mogli skorzystać, zależy od poziomu napełnienia paska). 

W grze nie ma znanej z innych odsłon Fatal Fury możliwości uskoczenia w głąb planszy, co pozwalało uniknąć ciosów. Twórcy dodali jednak system parowania ataków przeciwnika.

Fatal Fury: First Contact oferuje tylko dwa warianty rozgrywki - dla jednego (trzy stopnie trudności) i dwóch graczy.

Wideo - Fatal Fury: First Contact

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper