Mercury Meltdown

Mercury Meltdown

7,6
8 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 7.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ignition Banbury
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Śr. czas:
11 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
24.08.2006
Europa:
06.10.2006
Producent:
Ignition Banbury
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Śr. czas:
11 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
24.08.2006
Europa:
06.10.2006

Mercury Meltdown - opis gry

Mercury Meltdown to gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana Ignition Banbury i wydana w Europie przez Atari. Tytuł ukazał się na PlayStation Portable. Mercury Meltdown to kontynuacja Archer Maclean’s Mercury.

Założenia gry nie uległy zasadniczo zmianie od czasu poprzedniej części. W produkcji Ignition kierujemy kroplą rtęci (konkretnie manipulujemy planszą), którą musimy pokonywać rozmaite przeszkody mogące nas porazić prądem, wysadzić w powietrze, zjeść i nie tylko. Twórcy przygotowali 168 plansz - standardowo po szesnaście na jeden “świat”, czyli tutaj “laboratorium”. Owe laboratoria to Astro, Bio, Chemical, Electro, Geo, Atom, Aero, Hydro, Micro, V.R. Każde bazuje na innym motywie. Co warto dodać, gra jest nieliniowa. Po odblokowaniu laboratorium możemy przechodzić poszczególne levele w dowolnej kolejności.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywka w Mercury Meltdown została rozbudowana względem Archer Maclean’s Mercury. Najważniejszą nową atrakcją jest możliwość zmieniania stanów kontrolowanej przez nas rtęci. Można sprawić by przelewała się ona szybciej, wolniej, albo zamieniła w piłkę. W niektórych sytuacjach da się ją również podzielić, co przydaje się przy niektórych wyzwaniach.

Gra ocenia to, jak nam poszło na danym levelu. Aby wykręcić maksymalny wynik, musimy zrealizować kilka wytycznych: zachować 100 proc. rtęci, znaleźć wszystkie bonusowe gwiazdki, zmieścić się w konkretnym czasie oraz zająć pierwsze miejsce. Jeśli zaliczymy w ten sposób wszystkie levele z jednego laboratorium, wówczas odblokujemy nową, siedemnastą planszę. Co warto dodać, w Mercury Meltdown nasze zmagania nie kończą się skuchą, jeśli nie zaliczymy levelu w określonym czasie.

Produkcja oferuje tryb multiplayer dla dwóch osób. Z myślą o nim przygotowano kilka wariantów zabawy, jak wyścigi, rodeo (musimy utrzymać się na planszy) czy wariacja curlingu.

Wideo - Mercury Meltdown

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper