Archer Maclean's Mercury

Archer Maclean's Mercury

7,1
8 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 7.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Awesome Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
06.04.2005
Europa:
01.09.2005
Producent:
Awesome Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
06.04.2005
Europa:
01.09.2005

Archer Maclean's Mercury - opis gry

Archer Maclean's Mercury to gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana przez Awesome Studios i wydana w Europie przez Ignition Entertainment na PlayStation Portable. Jego kontynuacje ukazały się pod tytułem Mercury Meltdown.

Produkcja Awesome Studios przypomina trochę kultowe Marble Madness. W grze kontrolujemy kroplę (lub krople) rtęci, choć nie robimy tego bezpośrednio - rtęć przemieszcza się poprzez manipulowanie planszą. Naszym głównym zadaniem jest przeważnie znalezienie kilku przycisków, a po drodze musimy oczywiście uważać na rozmaite przeszkody. Przeszkadzajki sprawiają po kontakcie, że ilość rtęci zostaje uszczuplona. Zresztą nie tylko one. Na planszach, gdzie nie ma barier, kiepskie w skutkach może być nawet samo zbliżenie się do krawędzi.

Zmagania są urozmaicane przez kilka innych patentów. Rtęć można podzielić dzięki specjalnemu obiektowi zwanemu splitter, który można odnaleźć tu i ówdzie, co przydaje się przy niektórych wyzwaniach. Znaczenie ma również kolor rtęci. Standardowo rozpoczynamy z kolorem szarym, ale odnajdując porozmieszczane gdzieniegdzie paint shopy ten stan rzeczy da się zmienić. Zmiana koloru bywa niezbędna, aby otworzyć niektóre przejścia lub móc skorzystać z niektórych przycisków. Warto dodać, że po podzieleniu rtęci splitterem można później jej częściom nadać inny kolor, a jeśli je z powrotem połączymy powstanie zupełnie nowa barwa.

W grze na przejście czeka siedem światów różniących się motywami (z czego jeden jest bonusowy). Są to Neon, Quartz, Xero, Aqua, Helios, Nano i Orbit. Łącznie wszystkich plansz jest ponad osiemdziesiąt, a każdy świat wieńczy starcie z bossem. Na przejście levelu mam określony czas.

Archer Maclean's Mercury posiada też multiplayer dla dwóch osób. Rywalizacja odbywa się na planszach z singla.

Wideo - Archer Maclean's Mercury

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper