Archer Maclean's Mercury

Archer Maclean's Mercury

6,9
9 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 6.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Awesome Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
06.04.2005
Europa:
01.09.2005
Producent:
Awesome Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
06.04.2005
Europa:
01.09.2005

Archer Maclean's Mercury - opis gry

Archer Maclean's Mercury to gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana przez Awesome Studios i wydana w Europie przez Ignition Entertainment na PlayStation Portable. Jego kontynuacje ukazały się pod tytułem Mercury Meltdown.

Produkcja Awesome Studios przypomina trochę kultowe Marble Madness. W grze kontrolujemy kroplę (lub krople) rtęci, choć nie robimy tego bezpośrednio - rtęć przemieszcza się poprzez manipulowanie planszą. Naszym głównym zadaniem jest przeważnie znalezienie kilku przycisków, a po drodze musimy oczywiście uważać na rozmaite przeszkody. Przeszkadzajki sprawiają po kontakcie, że ilość rtęci zostaje uszczuplona. Zresztą nie tylko one. Na planszach, gdzie nie ma barier, kiepskie w skutkach może być nawet samo zbliżenie się do krawędzi.

Dalsza część tekstu pod wideo

Zmagania są urozmaicane przez kilka innych patentów. Rtęć można podzielić dzięki specjalnemu obiektowi zwanemu splitter, który można odnaleźć tu i ówdzie, co przydaje się przy niektórych wyzwaniach. Znaczenie ma również kolor rtęci. Standardowo rozpoczynamy z kolorem szarym, ale odnajdując porozmieszczane gdzieniegdzie paint shopy ten stan rzeczy da się zmienić. Zmiana koloru bywa niezbędna, aby otworzyć niektóre przejścia lub móc skorzystać z niektórych przycisków. Warto dodać, że po podzieleniu rtęci splitterem można później jej częściom nadać inny kolor, a jeśli je z powrotem połączymy powstanie zupełnie nowa barwa.

W grze na przejście czeka siedem światów różniących się motywami (z czego jeden jest bonusowy). Są to Neon, Quartz, Xero, Aqua, Helios, Nano i Orbit. Łącznie wszystkich plansz jest ponad osiemdziesiąt, a każdy świat wieńczy starcie z bossem. Na przejście levelu mam określony czas.

Archer Maclean's Mercury posiada też multiplayer dla dwóch osób. Rywalizacja odbywa się na planszach z singla.

Wideo - Archer Maclean's Mercury

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper