Medieval Moves: Wyprawa Trupazego

Medieval Moves: Wyprawa Trupazego

6,3
22 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 6.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Zindagi Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   PS Move
Premiery
Świat:
15.11.2011
Europa:
16.11.2011
Polska:
16.11.2011
Producent:
Zindagi Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   PS Move
Premiery
Świat:
15.11.2011
Europa:
16.11.2011
Polska:
16.11.2011

Medieval Moves: Wyprawa Trupazego - opis gry

Medieval Moves: Wyprawa Trupazego to tytuł wykorzystujący kontroler ruchu PlayStation Move, stworzony przez Zindagi Games i wydany przez SCE na konsolę PlayStation 3. Twórcy gry mają na swoim koncie między innymi Sports Champions .

Wyprawa Trupazego jest obowiązkową pozycją dla każdego entuzjasty PS Move. Twórcy już od początku pokazują, iż włożyli sporo wysiłku w stworzenie pełnoprawnej produkcji. Gwoli ścisłości - to nie jest żaden zestaw badziewnych mini-gier, a prawdziwa przygoda, W grze wcielamy się w młodego księcia Gerwazego (w angielskiej wersji Edmunda), którego kraina zostaje zaatakowana przez złego Morgrimma, wszyscy mieszkańcy i on sam przemienieni w szkielety, a magiczny artefakt wpada w łapy złego. My zaś wyruszamy, by ów cenny przedmiot odzyskać i wygląd swój zacny przywrócić.

Sterowanie jest identyczne jak w Sports Champions. Możemy zaprząc do pracy jedną lub dwie różdżki, oba rozwiązania sprawdzają się wyśmienicie, zaś wybór zależy wyłącznie od preferencji, tudzież umiejętności grającego. W przypadku dwóch kontrolerów, jeden z nich jest odpowiedzialny za operowanie tarczą, drugi za wymachy mieczem (uwzględniono graczy leworęcznych). Położenie różdżki w przestrzeni powoduje zmianę położenia miecza na ekranie, pozwalając solidnie wczuć się w klimat. Mocniejszy zamach zadaje większe obrażenia, a trafianie różnych części ciała wrogów daje inne efekty. Aby wystrzelić z łuku, jedną ręką naśladujemy ruch wyjmowania strzały z kołczanu, drugą trzymamy majdan łuku i jednocześnie celujemy strzałą w punkt na ekranie. To akurat wymaga pewnej wprawy, niewprawny gracz powinien spróbować jednej różdżki.

Jest też możliwość rzucania gwiazdkami - za to odpowiedzialny jest szybki wymach. Oprócz samej walki mamy też szereg dodatkowych czynności, które bardzo sprytnie przeniesiono na Move'a. Aby wypić regeneracyjne mleko przechylamy kontroler tak, jakbyśmy faktycznie wychylali buteleczkę, a dynamit zapalamy zakrywając dłonią świecącą kulę na różdżce. Do tego dochodzą magiczne moce, linka z hakiem i sporadyczne uruchamianie urządzeń. Wyprawa Trupazego to bijatyka "na szynach". Nie dano nam możliwości bezpośredniego sterowania bohaterem, do przodu biegniemy zgodnie z tempem założonym przez autorów, mając czasem do wyboru jedną z kilku ścieżek. Poza trybem jest również kilka osobnych konkurencji do rozegrania, solo bądź z partnerem przed telewizorem i po Sieci.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Medieval Moves: Wyprawa Trupazego

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper