Stranglehold

Stranglehold

7,1
89 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.1
PS3 7.1
X360 7.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Midway Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
12 godzin
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
05.09.2007
Europa:
14.09.2007
Polska:
14.09.2007
Producent:
Midway Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
12 godzin
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
05.09.2007
Europa:
14.09.2007
Polska:
14.09.2007

Stranglehold - opis gry

Stranglehold jest strzelaniną z widokiem znad ramienia bohatera, wydaną przez firmę Midway Games we wrześniu 2007 roku na konsolę Xbox 360 i PC, a w listopadzie na PlayStation 3. Produkcja ta jest bezpośrednią kontynuacją filmu Johna Woo pt. Dzieci Triady.

Fabuła Stranglehold łączy się osobą głównego bohatera, detektywa Tequili z filmu Dzieci Triady z 1992 roku, i choć nie należy do odkrywczych, a jedynie ma uzasadnić widoczną na ekranie jatkę, to nie odstaje poziomem od innych tego rodzaju produkcji. Akcja produkcji sygnowanej nazwiskiem znanego reżysera rozgrywa się w Hong Kongu i Chicago. Skupia się na wojnie między Smoczymi Szponami i Złotymi Trzcinami, dwoma rywalizującymi o wpływy w mieście gangami. W wojnę tą miesza się dodatkowo rosyjska mafia z Chicago, a całe to zamieszanie dosięga głównego bohatera gry - inspektora Tequilę. W jego rolę wcielił się znany ze współpracy z Woo aktor Chow Yun-Fat.

Dalsza część tekstu pod wideo

Gra nastawiona jest na filmową prezentację scen, a dzięki swej mechanice mocno zachęcając gracza do używania specjalnych ataków, zwanych tu Trikami Tequili. Pozwalają one m.in. na leczenie głównego bohatera, precyzyjne strzały na duże odległości czy strzelanie ogromnymi ilościami pocisków bez martwienia się o amunicję. Ze wspomnianych sztuczek nie będziemy mogli jednak korzystać w nieskończoność. Potrzebujemy do tego odpowiedniej ilości punktów stylu. Te, jak sama nazwa wskazuje otrzymujemy za efektowną walkę. Im bardziej finezyjne zabójstwo, tym wyższa ocena w skali 1-5. Arsenał pozostawiony do naszej dyspozycji jest niezbyt rozbudowany i całkowicie standardowy - od dwóch pistoletów, przez strzelbę po pistolety maszynowe, karabin i wyrzutnię rakiet. Główny nacisk położono jednak na specjalne zdolności głównego bohatera. Walka w Stranglehold to najczęściej odpieranie kolejnych fal nacierających na gracza przeciwników, a na końcu każdego z poziomów spotkamy się z bossem. Oprócz trybu fabularnego gra oferuje także multiplayer online.

Stranglehold obsługiwany jest przez trzecią edycję Unreal Engine. Produkcja Midway prezentuje się przyzwoicie, a największym jej plusem jest różnorodność generowanych plansz, takich jak port, restauracje, biurowce czy uliczki Chicago. Głosu głównemu bohaterowi użyczył aktor Chow Yun-Fat.

Wideo - Stranglehold

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper