Power Stone 2

Power Stone 2

7,8
22 oceny

Ocena wg platformy:

DC 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka
Śr. czas:
27.5 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
27.04.2000
Europa:
24.08.2000
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka
Śr. czas:
27.5 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
27.04.2000
Europa:
24.08.2000

Power Stone 2 - opis gry

Power Stone 2 to wyprodukowana przez Capcom bijatyka, w której rozgrywka toczy się na trójwymiarowych arenach - gracze mogą się po nich poruszać z całkowitą swobodą. Tytuł ukazał się na Segę Dreamcast w 2000. Konwersja trafiła również na PSP, ale w ramach składanki do której dorzucono również pierwowzór.

Starcia w Power Stone 2 odbywają się na trójwymiarowych interaktywnych arenach. W odróżnieniu od tradycyjnych bijatyk, tutaj naszym podopiecznym poruszamy się z pełną swobodą. Do wyboru mamy cztery warianty zabawy, czyli: 1-on-1 (tryb fabularny dla dwóch postaci), Arcade (tryb fabularny dla czterech postaci), Original (multiplayer) oraz Adventure (tryb fabularny, w którym kolekcjonujemy rozmaite przedmioty).

Dalsza część tekstu pod wideo

W grze pojawia się kilkanaście postaci plus dwóch potężnych bossów. Każdy zawodnik posiada oczywiście wachlarz unikalnych dla siebie zdolności (odpalanych na ziemi i w powietrzu), ale nie może blokować ciosów przeciwnika - zamiast tego jest unik. Podczas walki możemy również zgarniać tytułowe power stones - przedmioty pozwalające odpalać potężne fusion attacks.

Wspomniane areny, na których obywają się starcia, oferują wiele atrakcji. Przede wszystkim znajdują się na nich interaktywne elementy otoczenia i potrafią się zmieniać z czasem. Przykładowo walka może się odbywać najpierw na samolocie, potem ten samolot spada, na końcu zawodnicy kończą na latającej platformie - w sumie trzy różne plansze w krótkim czasie.

Walki urozmaicają również bronie i inne przedmioty, których twórcy przygotowali wiele rodzajów. Mamy tu do dyspozycji miotacze płomieni, miecze, młoty, pistolety, czasopisma, którymi da się rzucać, eliksiry, osłony i wiele więcej. Na niektórych planszach możemy ponadto skorzystać z unikalnych dla nich elementów otoczenia, np. z dział na łodzi podwodnej.

Gra robi użytek z VMU, karty pamięci do Dreamcasta, oferując aplikację Mini-Book, dzięki której możemy przeglądać inwentarz i handlować przedmiotami z innymi graczami.

Wideo - Power Stone 2

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper