Mario & Sonic at the Olympic Winter Games

Mario & Sonic at the Olympic Winter Games

6,3
13 oceny

Ocena wg platformy:

Wii 6.2
DS 6.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa,   Party games
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
13.10.2009
Europa:
16.10.2009
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa,   Party games
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
13.10.2009
Europa:
16.10.2009

Mario & Sonic at the Olympic Winter Games - opis gry

Mario & Sonic at the Olympic Winter Games to gra sportowa traktująca o dyscyplinach rozgrywanych na zimowych igrzyskach olimpijskich. Tytuł ukazał się na Wii i NDS-a, a za jego produkcję odpowiadała Sega. Olympic Winter Games to trzecia gra w historii, w której obok siebie wystąpiły maskotki Nintendo i Niebieskich.

Zasady są proste - w grze rywalizujemy na zimowych igrzyskach olimpijskich, przy czym dodać trzeba, że poszczególne dyscypliny, choć zachowują znane zasady, nie silą się na zbytni realizm. Do wyboru mamy postacie z uniwersów gier Nintendo i Segi, a dostępne minigry to między innymi hokej, snowboard, jazda figurowa na lodzie, narciarstwo, skoki narciarskie, bobsleje itd. Co warto dodać, każda z konsol otrzymała też po jednej unikalnej dla siebie dyscyplinie.

 

Igrzyska możemy rozegrać od ceremonii otwarcia do zamknięcia imprezy. Oprócz tradycyjnych dyscyplin twórcy przygotowali też tzw. Dream Events, które do zwyczajnej rywalizacji dodają zwykle jakieś cudaczne rozwiązania. Obie wersje gry robią użytek z funkcji oferowanych przez sprzęt. Na Wii mamy oczywiście do czynienia z kontrolerami ruchowymi, ale przy niektórych zmaganiach da się nawet podpiąć deskę Balance Board (nie jest ona jednak wymagana). Są też funkcje sieciowe oferowane via WiiConnect24. Na NDS na pierwszy plan wysuwa się z kolei ekran dotykowy, a dodatkowo przenośne Olympic Winter Games posiada bonusowy tryb zabawy o nazwie Adventure Tours, w którym bierzemy udział w serii questów mających na celu powstrzymanie Dr. Eggmana i Bowsera.

 

W grze, oprócz postaci Nintendo i Segi, możemy też używać własnych avatarów Mii. Wiążą się z tym inne atrakcje, a mianowicie możliwość robienia zakupów i nabywania tym samym nowych ciuchów, sprzętu sportowego oraz innych dekoracji służących do personalizacji podopiecznego.

 

Obie wersje oferują tryb multiplayer dla maksymalnie czterech osób.

Wideo - Mario & Sonic at the Olympic Winter Games

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper