Mario & Sonic at the Sochi 2014 Olympic Winter Games

Mario & Sonic at the Sochi 2014 Olympic Winter Games

6,5
4 oceny

Ocena wg platformy:

Wii U 6.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
08.11.2013
Europa:
08.11.2013
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
08.11.2013
Europa:
08.11.2013

Mario & Sonic at the Sochi 2014 Olympic Winter Games - opis gry

Mario & Sonic at the Sochi 2014 Olympic Winter Games to oficjalna gra zimowych Igrzysk Olimpijskich, które w 2014 roku zorganizowane zostały w rosyjskim Soczi. Była to czwarta odsłona serii Mario & Sonic i pierwsza, która ukazała się na Wii U. W tytule występują liczne postacie znane z produkcji Segi i Nintendo. Za produkcję odpowiadała Sega.

W grze do wyboru jest dwadzieścia postaci znanych z różnych gier Segi i Nintendo, które rywalizują w szesnastu dyscyplinach sportowych. Do wyboru jest curling, łyżwiarstwo figurowe, hokej, wyścigi bobslejów, snowboard, narciarstwo alpejskie itd. itp. Zawodnicy, których poczynaniami tu pokierujemy, to (z obozu Nintendo) Mario, Luigi, Peach, Daisy, Yoshi, Bowser, Bowser Jr., Donkey Kong, Wario, Waluigi oraz (obóz Segi) Tails, Amy, Shadow, Dr. Eggman, Knuckles, Blaze, Vector, Silver, Metal Sonic i Sonic. Produkcja nie sili się w żaden sposób na realizm.

 

Do sterowania możemy używać Wiilota z przystawką MotionPlus i GamePada. Niektóre dyscypliny, jak biatlon, mogą jednak korzystać z obu kontrolerów. Oprócz tradycyjnych zawodów w grze pojawiają się również tzw. Dream Events, w których odwiedzamy miejscówki stylizowane na tych z serii Super Mario i Sonic the Hedgehog. Nowy jest tryb Action & Answer Tour, gdzie gracze walczą o punkty biorąc udział w quizach i innych wydarzeniach organizowanych przez Orbota i Cubota z Sonic Colours.

 

Gra nie powalała ocenami. Recenzenci twierdzili wprawdzie, że multiplayer może się podobać, ale poszczególnym dyscyplinom brak większej głębi przez co szybko się nudzą. Niektórzy zwracali ponadto uwagę na pozostawiające do życzenia sterowanie. No i na fakt, iż rozmaite funkcje GamePada mogły zostać wykorzystane w ciekawszy sposób.

Wideo - Mario & Sonic at the Sochi 2014 Olympic Winter Games

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper