Made Man

Made Man

6,0
5 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.0
PS2 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
SilverBack Studios / Acclaim Studios Manchester
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Premiery
Świat:
06.11.2006
Europa:
06.11.2006
Producent:
SilverBack Studios / Acclaim Studios Manchester
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Premiery
Świat:
06.11.2006
Europa:
06.11.2006

Made Man - opis gry

Made Man to strzelanina z widokiem z perspektywy trzeciej osoby wyprodukowana przez SilverBack Studios i wydana w Europie przez Mastertronic. Tytuł ukazał się na komputerach oraz PlayStation 2 (w planach była również wersja na Xboxa, lecz prace nad nią przerwano).

Fabuła - Made Man

Głównym bohaterem gry jest niejaki Joey Verola, zabójca pracujący dla mafii, który w trakcie trwania rozgrywki snuje opowieść, jak stał się członkiem organizacji przestępczej i jak piął się po kolejnych szczeblach jej hierarchii. Retrospekcje są oczywiście grywalne i zabierają nas w przeróżne miejsca, np. do Wietnamu, gdzie toczy się wojna, a Verola poznaje wysoko postawionego członka mafii. Za scenariusz Made Mana odpowiadał David Fisher, brytyjski scenarzysta, który pracował m.in. przy Doctor Who.

Rozgrywka - Made Man

Pod względem rozgrywki produkcja SilverBack Studios żywo przypomina serię Max Payne autorstwa Remedy. Mamy tu do czynienia z dość klasyczną strzelaniną z widokiem z perspektywy trzeciej osoby, w której zaimplementowano cover system, czyli możliwość chowania się za różnymi elementami otoczenia (i stamtąd ostrzeliwania nieprzyjaciół), oraz patent przypominający bullet time, tutaj zwany “kill rush”, który spowalnia czas wokół nas, pozwalając łatwiej wytrzebić bandziorów (co przydaje się w wyjątkowo gorących sytuacjach); przedtem jednak wymagane jest nabicie specjalnego wskaźnika. Przez lwią część czasu nasze zadanie sprowadza się do przechodzenia z punktu A do punktu B, ale od czasu do czasu bierzemy też udział w sekcjach skradankowych.

Gra otrzymywała bardzo przeciętne noty w momencie premiery. Co ciekawe, o mały włos nie została ona skasowana. Made Man powstał początkowo w Acclaim Entertainment, lecz w następstwie kłopotów finansowych jego los stanął pod dużym znakiem zapytania.

Wideo - Made Man

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper