Lost Wing

Lost Wing

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 6.0
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
BoxFrog Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Strzelanina
Premiery
Świat:
28.07.2020
Europa:
28.07.2020
Producent:
BoxFrog Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Strzelanina
Premiery
Świat:
28.07.2020
Europa:
28.07.2020

Lost Wing - opis gry

Lost Wing to strzelanina w arcade'owej konwencji wyprodukowana przez studio BoxFrog Games i wydana przez 2Awesome Studio. Tytuł ukazał się na komputerach, gdzie był ukazał się pierwotnie w programie wczesnego dostępu, oraz na konsolach PS4, Xbox One i Switch.

Rozgrywka - Lost Wing

Pod względem rozgrywki Lost Wing stanowi połączenie klasycznych scrollowanych strzelanek (shmupów) oraz tzw. endless runnerów. Zasady w produkcji BoxFrog Games są proste. Gra pozwala nam pokierować niewielkim statkiem kosmicznym pędzącym na złamanie karku przez najeżone rozmaitymi przeszkodami tory przeszkód. Pojazd szybko osiąga zawrotne prędkości, toteż unikanie przeszkód staje się na pewnym etapie stosunkowo trudne. Sterowanie jest jednak przy tym proste: oprócz skręcania w prawo lub w lewo oraz skakania korzystamy również z broni, która pozwala nam rozprawiać się z przeciwnikami (w tym czekającymi na końcu planszy bossami) lub eliminować niektóre stojące na drodze przeszkody.

Na uwagę zasługuje mechanika “Charge”. Aby móc używać broni, musimy ją najpierw naładować. Można to zrobić na dwa sposoby: albo zbierając pojawiające się na trasie specjalne ikonki (co jednak może nie wystarczyć), albo osiągnąć maksymalną prędkość. To drugie oczywiście wiąże się z ryzykiem wpadnięcia na przeszkodę, lecz jednocześnie brak naładowanej broni także jest stąpaniem po cienkim lodzie i proszeniem się o kłopoty.

Podczas zmagań odwiedzimy rozmaite miejscówki (gra nie stawia żadnego nacisku na fabułę). Aby jednak przejść do następnej lokacji, musimy wskoczyć na odpowiedni poziom doświadczenia. W tym celu należy zdobyć możliwie jak najwięcej punktów w trakcie sesji (warto jednak dodać, że najczęściej konieczne jest wielokrotne przechodzenie danego levelu). 

W Lost Wing zaimplementowano rankingi z najlepszymi wynikami graczy z całego świata.

Wymagania sprzętowe - Lost Wing

  • Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego
  • System operacyjny: Windows 7
  • Procesor: IvyBridge i5
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Karta graficzna: NVIDIA GTX 660
  • Miejsce na dysku: 1 GB dostępnej przestrzeni

Wideo - Lost Wing

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper