Loot River

Loot River

6,3
3 oceny

Ocena wg platformy:

XSX|S 7.0
PC 6.0
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
straka.studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji,   Roguelike
Premiery
Świat:
03.05.2022
Europa:
03.05.2022
Producent:
straka.studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji,   Roguelike
Premiery
Świat:
03.05.2022
Europa:
03.05.2022

Loot River - opis gry

Loot River to gra action-RPG z elementami roguelike wyprodukowana przez słowackie straka.studio i wydana przez Superhot Presents. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach Xbox One i Xbox Series.

Rozgrywka - Loot River

Dalsza część tekstu pod wideo

Styl narracji w produkcji słowackiego studia straka czerpie z gier FromSoftware. Akcja toczy się w realiach dark fantasy, a fabuła jest minimalistyczna. Loot River pozwala nam się wcielić w nieumarłego wojownika, który budzi się w zalanych przez wodę podziemiach – zalanych, ponieważ starszyna zadecydowała zlikwidować problem przeludnienia i mieszkających pod powierzchnią ziemi rzesz ludzi.

Loot River to dungeon crawler z pixel-artową oprawą graficzną, w którym wydarzenia śledzimy z perspektywy top-down. Nie tylko styl narracji czerpie z gier From, ale też system walki. Do dyspozycji mamy kilka rodzajów oręża (miecze, włócznie, topory itd.), które różnią się między sobą pewnymi właściwościami, co ma znaczące przełożenie na styl walki. Dostępne są ponadto zaklęcia, mikstury regenerujące zdrowie czy pierścienie nakładające na naszą postać różne zdolności pasywne i pancerze chroniące przed atakami nieprzyjaciół.

Na tle konkurencji Loot River wyróżnia patent z manipulacją otoczeniem. Nasza postać dzięki tzw. Reliktowi potrafi sterować podłożem mającym kształt klocków, także tych tetrisowych. Istotnym filarem gameplayu jest tu zatem nie tylko radzenie sobie z wrogami, ale też główkowanie i szukanie sposobów, jak przedostać się do nowych lokacji manipulując blokami. 

Jak wspomniano, styl narracji przypomina gry From. Oznacza to, że podczas zmagań zdobywać będziemy strzępy informacji pozwalające rzucić więcej światła na tutejszy świat i wydarzenia się w nim rozgrywające. 

Wideo - Loot River

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper