Loop Hero

Loop Hero

7,8
5 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.0
PC 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Four Quarters
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Karciana
Premiery
Świat:
04.03.2021
Europa:
04.03.2021
Producent:
Four Quarters
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Karciana
Premiery
Świat:
04.03.2021
Europa:
04.03.2021

Recenzja redakcji

Loop Hero – recenzja gry. Walcz, uciekaj i kombinuj
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.0
Loop Hero – recenzja gry. Walcz, uciekaj i kombinuj

Loop Hero - opis gry

Loop Hero to gra RPG z elementami karcianki wyprodukowana przez studio Four Quarters i wydana przez Devolver Digital. Tytuł ukazał się na PC i Nintendo Switch.

Fabuła - Loop Hero

Akcja rozgrywa się w krainie inspirowanej dark fantasy, który został zniszczony, a następnie uwięziony przez Licha w pętli czasu. My wcielamy się tutaj samotnego śmiałka, ostatniego bohatera zdolnego powstrzymać złoczyńcę i odbudować świat. Jest tylko jeden szkopuł: główny bohater został pozbawiony pamięci, dlatego nie pamięta, jak wyglądała rzeczywistość przed pojawieniem się Licha.

Rozgrywka - Loop Hero

Na pierwszy rzut oka Loop Hero przypomina standardowe dungeon crawlery z elementami roguelike, w rzeczywistości jednak założenia rozgrywki produkcji Four Quarters są bardziej oryginalne. Podczas zmagań nasza postać (na jej umiejętności wpływa klasa) przemierza loch w kształcie pętli. Nie mamy nad nią bezpośredniej kontroli - porusza się i walczy sama, my zaś możemy wyekwipować jej zdobyty ekwipunek lub stopniowo rozbudowywać świat wokół, co sprawi, że eksplorowane przez nas lokacje będą w końcu bardziej przypominać tradycyjne dungeony, a nie tory wyścigowe. Korzystać możemy z kart modyfikujących świat wokół nas i konstruować różnego rodzaju przybytki, co wiąże się z korzyściami pomagającymi na dalszych etapach przygody. Dla przykładu jeden z budynków pozwala nam odblokować dostęp do bazy danych z ważnymi informacjami o świecie, inny umożliwi pozyskiwanie reliktów.

Każda użyta ‘kafelka’ modyfikująca świata przybliża nas do walki z bossem, wygrana z kolei pozwoli przenieść się do kolejnej lokacji. W Loop Hero zaimplementowano elementy roguelike, w związku z czym po każdej przegranej zmagania rozpoczynamy od początku danej strefy, choć z pewnymi ułatwieniami. 

Wideo - Loop Hero

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper