Library of Ruina

Library of Ruina

7,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

XONE 7.0
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Project Moon
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Karciana
Premiery
Świat:
10.08.2021
Europa:
10.08.2021
Producent:
Project Moon
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Karciana
Premiery
Świat:
10.08.2021
Europa:
10.08.2021

Library of Ruina - opis gry

Library of Ruina to gra RPG z elementami karcianki wyprodukowana przez studio Project Moon. Tytuł ukazał się na PC, gdzie początkowo był dostępny w programie Early Access, a następnie trafił też na Xbox One.

Fabuła - Library of Ruina

Produkcja Project Moon to kontynuacja Lobotomy Corporation. Głównym bohaterem gry jest Fixer, wysokiej klasy najemnik, który po swojej śmierci otrzymuje dość niezwykłe zadanie: staje się zarządcą biblioteki (także niezwykłej) z zadaniem stworzenie Księgi Doskonałej (perfect book). Schemat jest następujący: bibliotekę odwiedzają kolejni ‘goście’, których należy pokonywać w celu pozyskiwania dusz, z tych zaś (jedna dusza to jedna strona) składać kolejne książki.

Rozgrywka - Library of Ruina

Rozgrywka Library of Ruina sprowadza się przede wszystkim do staczania walk, w których uczestniczą ‘bibliotekarze’ i goście. W ich trakcie używamy kart i kości, od której zależy pomyślność ataku (na proces ten można wpłynąć rozmaitymi sposobami). Co warto dodać, gra daje nam możliwość podejrzenia kart przeciwnika, a co z tym idzie przygotowania się do jego ofensywy. Podobnie jak w innych karciankach, także i tutaj niebagatelne znaczenie ma przygotowanie odpowiednio zrównoważonej talii (użycie kart ma bowiem swój koszt, a potężniejsze ataki kosztują odpowiednio więcej).

Oprócz kart i kości wpływ na przebieg potyczek mają również emocje. W trakcie wymiany ciosów rosną one i u naszych podopiecznych, i u przeciwników. Mają one nie tylko bezpośrednie przełożenie na dyspozycję walczących, ale też w niektórych sytuacjach aktywują cutscenki.

Pokonani przemieniają się w książki. Służą one następnie do rozbudowy biblioteki lub stają się nowymi kartami do wykorzystania w bitwach. Za ich pomocą można też zapraszać konkretniejszych gości. 

Wideo - Library of Ruina

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper