Deck of Ashes

Deck of Ashes

6,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 7.0
PS4 5.0
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
AYGames
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Karciana,   Roguelike
Premiery
Świat:
09.06.2020
Europa:
09.06.2020
Producent:
AYGames
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Karciana,   Roguelike
Premiery
Świat:
09.06.2020
Europa:
09.06.2020

Deck of Ashes - opis gry

Deck of Ashes to gra RPG z elementami karcianki wyprodukowana przez studio AYGames. Tytuł ukazał się pierwotnie na PC, a później trafił też na konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Fabuła - Deck of Ashes

Fabuła koncentruje się na czterech tzw. Wygnańcach, osobach o dość skomplikowanych biografiach, które na zło uczynione im w przeszłości sami odpowiedzieli złem: plądrując i mordując niewinnych ludzi. To życie przestaje ich jednak satysfakcjonować. Postanawiają więc odnaleźć legendarny artefakt, Ash Box, którego moc pozwala wpłynąć nawet na prawa natury. Gdy już do tego dochodzi, efekt jest jednak daleki od tego zamierzonego. (Anty) Bohaterowie postanawiają więc przywrócić rzeczywistość do stanu poprzedniego. Każdy chce to zrobić z innego powodu.

Rozgrywka - Deck of Ashes

Zmagania rozpoczynamy od wyboru postaci - różnią się one umiejętnościami, dzięki czemu możemy wybrać kogoś, kto najbardziej odpowiada naszemu stylowi. Każda z nich to także inna kampania.

Deck of Ashes posiada cechy dungeon crawlera. Lokacje, do której się wybierzemy, wybieramy z poziomu dwuwymiarowej mapy regionu, a naszym zadaniem jest zebrać wystarczającą ilość materiałów i środków, by stawić czoło bossowi. Już podczas przeczesywania ‘lochów’ kluczowe znaczenie ma budowanie talii kart symbolizujących różnego rodzaju umiejętności (jest ich ponad 100).

Rozgrywka w praniu wygląda jak w turowych RPG-ach - w trakcie starć wybieramy pożądaną kartę, by rozprawić się z zagrożeniem, co jednak ma też swój koszt: pozbawia nas many (standardowo mamy pięć jej punktów, zaś niektóre karty zabierają ich trzy lub nawet cztery). Po użyciu karta z talii znika. Gdy zużyjemy wszystkie, zostajemy zmuszeni poświęcić energię, by kolekcję odbudować.

Gra jest nieliniowa i to od nas zależy, gdzie się udamy. Warto w tym kontekście dodać, że cechy środowiska mają przełożenie na rozgrywkę.

W Deck of Ashes zaimplementowano też elementy roguelike. Świat generowany jest proceduralnie, a po śmierci jesteśmy zmuszeni rozpoczynać wszystko od nowa (choć z pewnymi ułatwieniami). 

Wymagania sprzętowe - Deck of Ashes

Minimalne:

  • System operacyjny: Windows 7, 8, 10
  • Procesor: 2.0 Ghz
  • Pamięć: 2 GB RAM
  • Karta graficzna: 512 MB ze wsparciem OpenGL 2.0+
  • Miejsce na dysku: 5 GB dostępnej przestrzeni

Wideo - Deck of Ashes

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper