ISS Pro Evolution

ISS Pro Evolution

9,2
64 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 9.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
KCET
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
99.5 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
05.1999
Europa:
05.1999
Producent:
KCET
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
99.5 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
05.1999
Europa:
05.1999

ISS Pro Evolution - opis gry

ISS Pro Evolution to gra sportowa traktująca o piłce nożnej, która ukazała się wyłącznie na PlayStation w 1999 roku. Za jej produkcję i wydanie odpowiadało Konami, a konkretnie tokijski oddział tej firmy (odpowiedzialny za bardziej lubianą odnogę serii). Pro Evolution wprowadziło do formuły cyklu wiele nowych rozwiązań, które, w powszechnej opinii, na wiele lat pozwoliły jej górować nad konkurencją.

W Pro Evolution twórcy znacząco poprawili silnik, co pozytywnie wpłynęło na wiele aspektów rozgrywki. Wspomnieć w tym kontekście warto o większej liczbie animacji oraz o lepszej oprawie graficznej, która pozwalała uwypuklić wiele smaczków (widoczne są opaski kapitańskie, zawodnicy mogą posiadać buty w różnych kolorach). Sama mechanika też doczekała się udoskonaleń, czego dowodem jest chociażby możliwość grania na jeden kontakt lub cancelowanie strzałów.

 

Gra posiada różne standardowe warianty rozgrywki, jak pojedynczy mecz, liga czy puchar, oraz zupełną nowość - Master League. Do wyboru otrzymujemy reprezentacje narodowe, a także -- po raz pierwszy w historii serii -- drużyny klubowe (tych jest szesnaście). Generalnie rzecz biorąc produkcja Konami nie posiada licencji, choć zdeklarowany kibic nie powinien mieć trudności z rozpoznaniem przynajmniej tych bardziej popularnych piłkarzy. Pewną rekompensatą jest również obecność edytora, który pozwala nam doprowadzić składy do porządku (a także nie tylko składy, ale i stadiony, które bazują na prawdziwych obiektach; twórcy wrzucili ich do gry dziesięć).

 

Jeśli chodzi o wspomnianą Master League, mamy tu do czynienia z trybem, w którym nie tylko gramy, ale też pełnimy funkcję menedżera. Do naszej dyspozycji oddano szesnaście najlepszych drużyn klubowych z czasu wydania gry (dostępne są one tylko w ML). Po dokonaniu wyboru ze składu wylatują wszyscy piłkarze, a zastępują ich fikcyjni kopacze o nie najwyższych umiejętnościach. Wygrana lub remis pozwalają zdobyć punkty, za które następnie możemy dokonywać transferów lepszych graczy, co zwiększa szanse w walce o trofeum. Bonusowe otrzymujemy ich więcej jeśli wygramy większą różnicę goli lub gramy na najwyższym poziomie trudności. Stworzoną w ten sposób ekipę da się następnie przenieść do innych trybów.

 

Zdobyte w grze trofea można zapisywać na karcie pamięci, podobnie jak zdobyte bramki oraz niektóre inne bonusy.

Wideo - ISS Pro Evolution

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper