MouseCraft

MouseCraft

6,2
30 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 6.0
PS4 6.3
XONE -
PS3 6.0
PS Vita 6.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Crunching Coalas
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Logiczna
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
08.07.2014
Europa:
08.07.2014
Producent:
Crunching Coalas
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Logiczna
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
08.07.2014
Europa:
08.07.2014

Recenzja redakcji

Recenzja gry: MouseCraft
7.5
Recenzja gry: MouseCraft
PC PS4
Pokaż kolejne recenzje

MouseCraft - opis gry

MouseCraft to gra logiczna wyprodukowana przez niezależne polskie studio Crunching Coalas. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach. 

Rozgrywka - MouseCraft

Dalsza część tekstu pod wideo

Pod względem założeń rozgrywki produkcja Crunching Coalas przypomina popularne Lemingi. Naszym zadaniem jest pokierować myszami laboratoryjnymi w taki sposób, by dostały się one w odpowiednie miejsce, tj. do sera. Po pierwsze, nad myszami nie mamy bezpośredniej kontroli. Poruszają się one same i brną przed siebie dopóki, dopóty na ich drodze nie stanie jakaś przeszkoda. Po drugie, wydawaniem poleceń nie osiągamy tu zamierzonych celów. Zamiast tego ustawiamy tetrominosy, klocki, za pomocą których budujemy podopiecznym przejście. Na każdym levelu otrzymujemy do dyspozycji ich określoną liczbę.

Schemat rozgrywki jest oczywiście z czasem urozmaicany różnorakimi patentami. Pojawiają się dla przykładu tetrominosy innego rodzaju: elektryczne, eksplodujące, które mogą zniszczyć zalegające na planszy bloki, czy galaretowate ratujące myszy przed konsekwencją upadku z dużej wysokości. Do tego dochodzą również przeszkody (jak ratoidy, tj. nieudane mechaniczne myszy), power-upy i kawałki kryształów zwane anima shards. Te ostatnie mają powiązane z fabułą gry - pozwalają mianowicie kontynuować eksperyment.

Kampania składa się z osiemdziesięciu leveli umiejscowionych w czterech sceneriach. Na każdej planszy naszym zadaniem jest uratowanie co najmniej jednej myszy (z trzech) i zebranie docelowo trzech kryształów. Twórcy przygotowali ponadto edytor umożliwiający nam tworzenie dodatkowych leveli.

Wideo - MouseCraft

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper