Skylanders: Spyro's Adventure

Skylanders: Spyro's Adventure

6,3
26 oceny

Ocena wg platformy:

PC -
PS3 6.4
X360 6.6
Wii 4.5
3DS 5.0
Mobile 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Toys for Bob
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Logiczna,   Platformowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
14.10.2011
Europa:
14.10.2011
Polska:
21.10.2011
Producent:
Toys for Bob
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Logiczna,   Platformowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
14.10.2011
Europa:
14.10.2011
Polska:
21.10.2011

Skylanders: Spyro's Adventure - opis gry

Skylanders: Spyro’s Adventure jest grą platformową wykorzystującą rzeczywistość rozszerzoną, wyprodukowaną przez studio Toys For Bob i wydaną przez firmę Activision w październiku 2011 roku na konsole PlayStation 3, Xbox 360 oraz Nintendo Wii. Dostępna jest również wersja na 3DS-a, stoi za nią jednak inny deweloper - Vicarious Visions.

Skylanders to stworki, które spokojnie żyły w magicznym świecie lewitujących wysp, Skyland, do czasu pojawienia się złego Kaosa, naczelnego antagonisty gry. Uszkodził on Rdzeń Światła, główne źródło siły życiowej krainy, które dawało moc jego mieszkańcom. Od tej pory zaczęli się oni kurczyć aż w końcu znieruchomieli. Zadaniem gracza jest ponowne ożywienie ich i poprowadzenie przeciwko siłom zła. Aby zwyciężyć, trzeba zebrać elementy odpowiadające ośmiu żywiołom - magii, wody, ognia, ziemi, powietrza, technologii, życia i śmierci - które pomogą zrekonstruować Rdzeń. Aby ożywić Skylanders, należy wykorzystać dołączone do zestawu figurki, a następnie przenieść je do świata gry.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wyjściowy zestaw Skylanders: Spyro’s Adventure składa się z trzech figurek, w tym smoka Spyro, oraz magicznego portalu do ich ożywiania. Wspomniany gadżet to nieduża, podświetlana platfora, która pobiera dane z umieszczonej na niej figurki, przenosząc do gry jej wirtualny obraz. Dane dotyczące figurki, jej cechy i umiejętności, które można rozwijać poprzez wykonywanie zadań w grze czy zbieranie bonusów oraz podnoszący współczynniki ubiór, są zapisywane bezpośrednio w niej samej w momencie zakończenia zabawy i zdjęcia jej z portalu. Spyro’s Adventure przypomina grę logiczno-zręcznościową z elementami RPG. RPGowy jest rozwój postaci i choć statystyki zwiększają się same wraz ze wzrostem poziomu doświadczenia, to już na umiejętności bohatera ma wpływ gracz. Może doskonalić je za pieniądze zdobywane w grze podczas niszczenia elementów otoczenia i rabowania skrzyń ze skarbami. Oprócz elementów zręcznościowych, gra oferująca także rozrywkę umysłową. Część zadań stawia na kreatywność i zmusza do myślenia. Nie są to skomplikowane łamigłówki, a większość z nich polega na przełączaniu dźwigni i uruchamianiu mechanizmów samodzielnie lub współpracując ze sobą. Portal mieści naraz dwie figurki, co umożliwia grę w kooperacji.

Lokacje są w Skylanders: Spyro’s Adventure urozmaicone i praktycznie każda prezentuje inny styl. Nad designem figurek pracowali twórcy filmowego Shreka, a obrazu całości dopełnia muzyka słynnego niemieckiego kompozytora, Hansa Zimmera.

Wideo - Skylanders: Spyro's Adventure

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper