BloodRayne

BloodRayne

Ocena wg platformy:

PC 7.3
PS2 6.9
XBOX 7.1
GC 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Terminal Reality
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Bijatyka chodzona
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
15.10.2001
Europa:
02.05.2002
Polska:
02.05.2002
Producent:
Terminal Reality
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Bijatyka chodzona
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
15.10.2001
Europa:
02.05.2002
Polska:
02.05.2002

BloodRayne - opis gry

BloodRayne to tytuł hack and slash stworzony przez Terminal Reality. Gra pojawiła się w wersji na konsole PlayStation 2 i Xbox w 2002 roku. Edycja na GameCube oraz PC trafiła na rynek w 2003 roku. Gameplay w BloodRayne pozostawał pod wpływem poprzedniej produkcji Terminal Reality, znanej pod nazwą Nocturne.

W grze wcielamy się w postać seksownej wampirzycy, która zmaga się z nazistowskimi żołnierzami. W trakcie zabawy gracz wysysa krew z napotykanych oponentów, dzięki czemu Rayne może przeistoczyć się, aktywując stan zwany "Bloodlust", w którym dziewczyna wyrządza znacznie wyższe obrażenia przy atakowaniu. Moce tytułowej bohaterki zwiększają się w miarę postępów w rozgrywce - odblokować można m.in. zwiększoną szybkość postaci, ulepszoną wizję oraz możliwość spowalniania czasu (w stylu bullet-time z Matrixa).

 
Agentka Rayne została zatrudniona przez tajemniczą organizację zwaną Brimstone Society, by zniszczyła siły nazistów. Część z nich po zakończeniu I wojny światowej ukryła się w Afryce, by następnie odkryć informacje na temat trzech tajemniczych i mrocznych artefaktach, które zebrane razem dadzą właścicielom nieograniczona moc. Rayne szuka swego ojca. Pierwszym zadaniem wampirzycy jest zbadania okolic Mortton w Lousianie, gdzie doszło do wybuchu tajemniczej zarazy - ta rpowadzi oczywiście do nazistów. Gameplay prezentowany jest z ujęcia TPP. W trakcie swojej przygody tytułowa bohaterka zmagać się będzie nie tylko ze zwykłymi niemieckimi żołdakami, ale również z bossami - m.in. niebezpiecznymi bestiami. Prosty scenariusz  istnieje tu jednak głownie po to, by uzasadnić krwawe mordy na nazistach.
 
W momencie swojej premiery tytuł robił wrażenie pod względem wizualnym. Brakowało mu jednak odpowiedniego wyrafinowania gameplayu. Gama ciosów i taktycznych możliwości w BloodRayne okazała się skąpa. Najwyżej oceniania była wersja gry przeznaczona na Xboksa. Tytuł otrzymał w tym przypadku średnią ocen w okolicach noty 7,3/10. Wersje na PS2 otrzymały niższe oceny ze względu na cięcia w poziomie wizualnym. 

Komentarze (18)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper