Blood Omen: Legacy of Kain

Blood Omen: Legacy of Kain

8,0
102 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.7
PS3 10.0
PS Vita 8.5
PSP 9.0
PSone 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Silicon Knights
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
22 godzin
Premiery
Świat:
01.11.1996
Europa:
03.1997
Producent:
Silicon Knights
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
22 godzin
Premiery
Świat:
01.11.1996
Europa:
03.1997

Blood Omen: Legacy of Kain - opis gry

Blood Omen: Legacy of Kain jest grą RPG wyprodukowaną przez studio Silicon Knights i wydaną przez Crystal Dynamics na PlayStation w 1996 roku. Tytuł stanowi pierwszą część sagi o zamieszkiwanej przez ludzi i wampiry krainie Nosgoth. Po trzech latach od premiery Blood Omen doczekał się nie-bezpośredniego sequela w postaci Soul Reaver.

Głównym bohaterem gry Silicon Knights jest tytułowy Kain, szlachcic, którego pewnego dnia morduje grupa przestępców. Szansę na zemstę daje mu mag Mortanius, ale pod warunkiem, że wróci do życia jako wampir. Nie mija wiele czasu, a oprawcy zostają wycięci w pień. Mortanius komunikuje jednak Kainowi, że prawda o jego śmierci sięga znacznie dalej i musi się udać do dziewięciu podtrzymujących życie Filarów Nosgoth, by tam poznać ją dokładnie.

Dalsza część tekstu pod wideo

W Blood Omen akcję obserwujemy z góry, a gameplay polega z grubsza na siekaniu wrogów, eksplorowaniu dungeonów i innych miejsc, unikaniu pułapek oraz rozwiązywaniu zagadek. Główne zadanie Kaina do zlokalizowanie i zgładzenie wspomnianych dziewięciu filarów, które reprezentują konkretne osoby.

Nosgoth zamieszkują różne istoty, jak ludzie, zwierzęta i inne fantastyczne stworzenia. Jako wampir Kain musi konsumować ich krew ponieważ stale mu spada jego energia życiowa. Poza tym może w ten sposób szybciej zregenerować MP, choć w takim przypadku musi akurat spijać posokę niebieską. Szkodzi mu krew czarna i zielona, która płynie w umarlakach i niektórych potworach. 

Kain może oczywiście przywdziewać różnego rodzaju ekwipunek (bronie, zbroje), ma również do dyspozycji rozmaite umiejętności, których używa w walce i poza nią (może się np. zmienić w nietoperza, wilka, mgłę lub człowieka) - przydatnych zwłaszcza, jeśli chce się dostać do stu sekretów porozrzucanych po Nosgoth. Co więcej, rozwija także swój potencjał zwiększając HP, MP, siłę tudzież odporność na warunki pogodowe (w grze istnieje system zmieniających się pór dnia).

Blood Omen odniósł spory sukces w swoim czasie. Gra była dobrze oceniania, a poza tym odniosła komercyjny sukces. Niektórzy uważali, że historia Kaina to jedna z najlepszych fabuł na PlayStation.

Wideo - Blood Omen: Legacy of Kain

Komentarze (33)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper