Warhammer: Vermintide 2

Warhammer: Vermintide 2

7,4
14 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.5
PS4 7.5
XONE 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Fatshark
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
8 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
08.03.2018
Europa:
08.03.2018
Producent:
Fatshark
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
8 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
08.03.2018
Europa:
08.03.2018

Warhammer: Vermintide 2 - opis gry

Warhammer: Vermintide 2 to gra akcji z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana i wydana przez szwedzkie studio Fatshark. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Vermintide 2 to bezpośrednia kontynuacja pierwszej części. Piątka bohaterów z Ubersreik zostaje pojmana przez szwarccharakter z 'jedynki'. Grey Seer Rasknitt, czyli właśnie wspomniany antagonista, konstruuje portal zwany Skittergate, który ma sprowadzić wojownika Chaosu Bödvarra Ribspreadera wraz z jego armią Rotblood do leżącego na rubieżach miasta Helmgart. Plan nie daje się jednak zrealizować bez potknięć, w następstwie czego jeden z uwięzionych bohaterów, Markus Kruber, ucieka na wolność i niedługo potem trafia na pozostałą czwórkę. Wkrótce trafiają oni do zrujnowanej fortecy, gdzie spotykają pozostałych towarzyszy broni. Zjednoczeni bohaterowie postanawiają powstrzymać niecne intrygi sił zła.

Produkcja Fatshark to gra akcji z widokiem z perspektywy pierwszej osoby. Do wyboru mamy pięć postaci, które różnią się umiejętnościami, co więcej, każda z nich posiada własne drzewka rozwoju zwane ścieżkami kariery, dzięki czemu możemy rozwijać podopiecznych w zgodzie z naszymi preferencjami co do stylu rozgrywki. Naszą bazą wypadową jest wspomniana zrujnowana twierdza, w której wybieramy misje/questy jakie chcemy wykonać oraz możemy przetestować ustawienia (bohaterów można wyposażyć w jedną zdolność pasywną i jedną aktywną; do tego dochodzi także ekwipunek). Grać można w singlu lub w multiplayerze (maksymalnie cztery osoby jednocześnie; jedną z atrakcji 'dwójki' jest usprawniony matchmaking).

Sytuacja na polach bitew zmienia się dynamicznie. Na uwagę zasługuje specjalny typ przeciwnika, tzw. Spawn Director, który przyzywa nieprzyjaciół. Przyzwani przeciwnicy i ich formacje są za każdym razem inni, co sprawia, że nie możemy być pewni, czego się spodziewać.

Wspomnieć również warto o tzw. heroic deeds system, czyli specjalnych questach będących de facto wyzwaniami stawiającymi przed nami różne mniej lub bardziej wymyślne wytyczne.

Wideo - Warhammer: Vermintide 2

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper