LEGO Batman: The Videogame

LEGO Batman: The Videogame

Ocena wg platformy:

PC 7.6
PS3 7.3
X360 7.5
Wii 7.5
PSP 7.4
DS 7.7
PS2 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Traveller's Tales
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Platformowa
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
23.09.2008
Europa:
10.10.2008
Polska:
21.11.2008
Producent:
Traveller's Tales
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Platformowa
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
23.09.2008
Europa:
10.10.2008
Polska:
21.11.2008

LEGO Batman: The Videogame - opis gry

LEGO Batman: The Videogame jest grą platformową na licencji klocków LEGO wyprodukowaną przez studio Traveller’s Tales i wydaną przez Warner Bros. Interactive w 2008 roku na PC i konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. Ukazały się również wersje na konsole Wii, DS, PSP i PS2, lecz są znacznie zubożone względem LEGO Batman na PS3 i X360.

W odróżnieniu od LEGO Indiana Jones: The Original Adventures czy LEGO Star Wars: The Complete Saga, przygody Batmana nie bazują na filmach z człowiekiem-nietoperzem w roli głównej. Dało twórcom znacznie więcej swobody niż przy okazji wymienionych tytułów. Całość podzielono na trzy rozdziały po kilka poziomów każdy, po których można poruszać się w dowolnej kolejności. Wydaje się to dobrym rozwiązaniem, ponieważ jeśli gracz zatnie się w danym levelu, zawsze może przejść do innego rozdziału, a do trudniejszego fragmentu wrócić później. Rozgrywka praktycznie nie zmieniła się od czasu poprzedniej części. Ponownie najlepiej jest grać we dwie osoby, które będą sobie pomagać podczas przeprawy. Jeśli gracz nie ma obok siebie żywego partnera, zawsze może go zastąpić konsola.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Współpraca jest wymagana bardzo często, gdyż wiele zagadek i mechanizmów oparto na kooperacji dwóch bohaterów. W poprzednich grach z LEGO w tytule wcielaliśmy się w naprawdę wiele postaci. Tutaj jest nieco inaczej. Najważniejszymi bohaterami są Batman i Robin, więc to pod nich deweloper dostosował rozgrywkę. Zrealizowano to w ten sposób, że na poziomach porozrzucane są specjalne pola, w których można zmienić odzienie sterowanej przez siebie postaci i w ten sposób ofiarować jej nowe zdolności. Pewnym urozmaiceniem podczas zabawy są sekcje, w których zasiada się za sterami jednego z superpojazdów. Każdy rozdział posiada jeden taki level, gdzie gracz może zasiąść za sterami samochodu czy łodzi.

 

Oprawa graficzna LEGO Batman: The Videogame nie zachwyca. Wygląda wprawdzie schludnie, działa w sześćdziesięciu klatkach na sekundę, a tekstury w wysokiej rozdzielczości mogą się podobać, jednak twórcy nie wykorzystali w pełni możliwości PlayStation 3 i Xboksa 360. Większość odgłosów została przeniesiona z poprzednich gier z LEGO, natomiast tło dźwiękowe bazuje na filmie Tima Burtona z 1989 roku.

Wideo - LEGO Batman: The Videogame

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper