LEGO Harry Potter Collection

LEGO Harry Potter Collection

7,4
25 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.7
PS4 7.5
XONE 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Traveller's Tales
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
40 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
18.10.2016
Europa:
21.10.2016
Polska:
21.10.2016
Producent:
Traveller's Tales
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
40 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
18.10.2016
Europa:
21.10.2016
Polska:
21.10.2016

Recenzja redakcji

Recenzja: LEGO® Harry Potter™ Collection (PS4)
5.0
Recenzja: LEGO® Harry Potter™ Collection (PS4)
PS4

LEGO Harry Potter Collection - opis gry

Lego Harry Potter Collection to kolekcja dwóch gier z serii Lego Harry Potter: LEGO Harry Potter: Years 1-4 oraz LEGO Harry Potter: Years 5-7. Składankę przygotowało Warner Bros. Interactive.

Lego Harry Potter Collection nie wprowadza nowej zawartości do obu wspomnianych na wstępie gier.

Dalsza część tekstu pod wideo

W LEGO Harry Potter: Years 1-4 fabułę podzielono na rozdziały - produkcja TT odtwarza historię opisaną przez J.K. Rowling w pierwszych czterech książkach z cyklu Harry Potter. Każdy rozdział rozpoczynamy z ustaloną przez grę postacią, ale po jego przejściu odblokowujemy tzw. Free Mode, w którym możemy wybrać też kogoś innego (jeśli został odblokowany). Do dyspozycji mamy bazę wypadową umożliwiającą wybór dowolnej wcześniej odwiedzonej miejscówki.

Oprócz bazy wypadowej istnieją tu również sklepy dostępne z poziomu Diagon Alley. Za zdobytą uprzednio kasę możemy kupić w nich nowe postacie, kody odblokowujące rozmaite cheaty albo czary. Czary, tak swoją drogą, są też istotną częścią rozgrywki.
Względem poprzednich gier z serii Lego, Traveller’s Tales dopracowało projekt odwiedzanych miejscówek - tutaj są one większe i ogólnie lepiej przemyślane. Sam gameplay łączy cechy platformera i prostej przygodówki.

Druga gra na podstawie książek o tytułowym nastoletnim czarodzieju wieńczy jego historię, przedstawiając ostateczną walkę z Voldemortem. Rozgrywka nie uległa znaczącym zmianom względem oryginału. Nadal mamy tu do czynienia z sekcjami zręcznościowymi, eksploracją dość otwartych terenów, rozwiązywaniem prostych zagadek i kolekcjonowaniem różnych znajdziek. Istotną częścią gry jest używanie czarów (względem poprzednika dochodzą nowe), które zdobywamy wraz z postępami. Innym aspektem gameplayu, o którym warto napomknąć jest tworzenie magicznych mikstur. Mogą one pomóc w naszym zmaganiach z rozmaitymi przeciwnościami albo zaszkodzić jeśli coś zepsujemy, np. przemieniając podopiecznego w żabę.

Kolekcja, oprócz poprawionej oprawy graficznej, zawiera wszystkie wydane do obu wspomnianych gier dodatki.

Wideo - LEGO Harry Potter Collection

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper