Knights of the Temple: Infernal Crusade

Knights of the Temple: Infernal Crusade

5,9
13 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.0
PS2 5.7
XBOX 6.0
GC 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Starbreeze
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
08.04.2004
Europa:
08.04.2004
Polska:
03.10.2006
Producent:
Starbreeze
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
08.04.2004
Europa:
08.04.2004
Polska:
03.10.2006

Knights of the Temple: Infernal Crusade - opis gry

Knights of the Temple: Infernal Crusade to gra action-adventure z elementami RPG rozgrywająca się w średniowieczu. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach GameCube, PlayStation 2 i Xbox. Za jego produkcję odpowiadało studio Starbreeze Studios.

Akcja gry rozgrywa się w średniowieczu, zabierając nas do ówczesnej Europy i na Bliski Wschód. Główny bohaterem jest Paul, świeżo upieczony Templariusz, który uczestniczy w swojej pierwszej krucjacie. Nie wokół niej kręci się jednak główny wątek. Otóż Adelle, tajemnicza kobieta dysponująca magicznymi zdolnościami i zarazem znajoma Paula z dzieciństwa, zostaje porwana przez mającego niecne zamiary biskupa. Jego planem jest otworzenie wrót piekieł.
 
Podczas zmagań odwiedzimy w sumie siedem średniowiecznych miejscówek, przy czym zaznaczyć warto jednak, że gra podzielona jest na levele. Jest ich 25. Główna atrakcja Infernal Crusade to walka i szlachtowanie licznych nieprzyjaciół - nie tylko ludzi, ale też bardziej fantastycznych istot. Do dyspozycji oddano nam kilka rodzajów uzbrojenia: topór, buzdygan/maczuga, miecz oraz kusza. Każda z tych broni ma pewne swoje wady i zalety, co sprawia, że należy mieć je w pogotowiu na każdą okazję. W grze zaimplementowano pewne elementy RPG. Otóż posługując się danym rodzajem oręża nabywamy dlań nowe zdolności.
 
Oprócz tego mamy także zaklęcia, a poza walką gra stawia przed nami również inne wyzwania, jak rozwiązywanie (niezbyt trudnych) łamigłówek.
 
Niektóre wersje trochę się między sobą różnią. Na PS2 dostępny jest multiplayer dla dwóch graczy (rywalizacja), natomiast na Xboxie udostępniono tryb survivalowy, w którym ścieramy się z rzeszami nieprzyjaciół. Tryb ten, warto dodać, posiada funkcje sieciowe (rankingi z najlepszymi wynikami).

Wideo - Knights of the Temple: Infernal Crusade

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper