Kitaria Fables

Kitaria Fables

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
NS -
PC -
PS5 -
XSX|S -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Twin Hearts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Symulacja,   RPG akcji
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
03.09.2021
Europa:
03.09.2021
Producent:
Twin Hearts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Symulacja,   RPG akcji
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
03.09.2021
Europa:
03.09.2021

Kitaria Fables - opis gry

Kitaria Fables to gra będąca połączeniem action-RPG i symulatora farmera. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, Xbox One i Nintendo. Za jego produkcję odpowiadało studio Twin Hearts.

Fabuła - Kitaria Fables

Akcja rozgrywa się w fantastycznej krainie Canoidera zamieszkanej przez antropomorficzne zwierzęta. Canoidera była niegdyś polem bitwy między drużyną legendarnych bohaterów a siłami ciemności, które ostatecznie udało się przyskrzynić. Po wielu latach zło ponownie podnosi jednak głowę. By poradzić sobie z zagrożeniem, ze stolicy na miejsce wysłana zostaje Nyanza von Whiskers wraz ze swoim pomocnikiem Macaronem. Jej misja wkrótce się komplikuje, gdy po Canoiderze zaczynają krążyć pogłoski, że dysponuje magicznymi zdolnościami - rzecz nie bez znaczenia, gdyż magia jest zakazana.

Rozgrywka - Kitaria Fables

Pod względem rozgrywki Kitaria Fables przywodzi na myśl gry pokroju Rune Factory. Mamy tu do czynienia z połączeniem RPG-a i symulatora życia. Walka ze złem i inne poważne intrygi to jednak tylko część atrakcji. Główna bohaterka, wspomniana wyżej Nyanza, zatrzymuje się bowiem na farmie dziadka (Canoidera to jej rodzinne strony), co jest nie bez znaczenia dla rozgrywki. Jedną z tutejszych ważniejszych aktywności jest mianowicie uprawianie roślin.

Gra posiada strukturę questową. Nasza podopieczna eksploruje Canoiderę i wykonuje zlecenia dla napotykanych postaci. Nie muszą to być wytyczne przesadnie ‘poważne’ - bywa, że zbieramy np. składniki do placka z jabłkami. 

Ważnym częścią rozgrywki jest również zarządzania ekwipunkiem. Ilość miejsca w inwentarzu jest bowiem ograniczona, co wymaga właściwego podejścia. Niektóre mechaniki, warto przy tym dodać, są powiązane ze ‘zbieractwem’. Odpowiednie przedmioty pozwalają ulepszać ekwipunek czy pozyskiwać nowe, lepsze zaklęcia bardzo przydające się w trakcie starć. 

Wideo - Kitaria Fables

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper