The Longing

The Longing

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Studio Seufz
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Inna,   Symulator życia
Premiery
Świat:
05.03.2020
Europa:
05.03.2020
Producent:
Studio Seufz
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Inna,   Symulator życia
Premiery
Świat:
05.03.2020
Europa:
05.03.2020

The Longing - opis gry

The Longing to gra przygodowa wyprodukowana przez Studio Seufz i wydana przez Application Systems Heidelberg. Tytuł ukazał się na PC, a później trafił też na Nintendo Switch.

Fabuła - The Longing

Gra opiera się na dość oryginalnych założeniach. Tytuł pozwala nam się wcielić w istotę zwaną Shade, ostatniego sługę króla, który rządził podziemnym królestwem. Królestwo, niegdyś potężne, zaczęło poważnie podupadać. By odwrócić ten trend, postanawia on zapaść w sen, by odzyskać swoje utracone moce. Sen będzie trwał 400 dni. Obowiązkiem Shade’a jest wytrwać do tego czasu.

Rozgrywka - The Longing

Oryginalne założenia produkcji Studio Seufz mają także przełożenie na rozgrywkę. Naszym zadaniem jest bowiem przetrwać ponad rok w rzeczonym podziemnym królestwie - zupełnie samemu. Co więcej, owe 400 dni mija nam (przeważnie) w czasie rzeczywistym, to znaczy, że na jakiekolwiek rozstrzygnięcia i zakończenie czekać musimy właśnie tyle czasu.

Wolnym czasem w oczekiwaniu na powrót króla zarządzamy sobie sami. Shade może dla przykładu eksplorować podziemia, wydobywać minerały (jeśli uprzednio pozyskaliśmy służące do tego narzędzie), korzystać z kolorowej kredy do tworzenia swoich arcydzieł, a nawet zaczytywać się w klasycznych dziełach literatury (jak “Moby Dick”) czy poświęconych filozofii (prace Nietzschego). Tu warto dodać dwie rzeczy: raz, że książki są dostępne w całości, a dwa - kartkowanie książek przyspiesza nieco upływ czasu.

Nasz podopieczny nie dysponuje żadnymi specjalnymi zdolnościami. Co więcej, bardzo wolno się porusza.

Zaznaczyć należy, że czas w świecie gry upływa także wtedy, gdy wyłączamy konsolę lub komputer. Nie wymaga ona byśmy ją regularnie włączali i realizowali w międzyczasie jakiekolwiek zadania.

Wideo - The Longing

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper