Kirby's Epic Yarn

Kirby's Epic Yarn

7,8
37 oceny

Ocena wg platformy:

Wii 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Good-Feel / HAL Laboratory
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Platformowa
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
14.10.2010
Europa:
25.02.2011
Producent:
Good-Feel / HAL Laboratory
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Platformowa
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
14.10.2010
Europa:
25.02.2011

Kirby's Epic Yarn - opis gry

Kirby's Epic Yarn jest grą platformową wyprodukowaną przez studia Good-Feel oraz HAL Laboratory i wydaną przez firmę Nintendo na konsolę Wii. Epic Yarn jest dziesiątą odsłoną popularnej serii Kirby i pierwszą, jaka ukazała się na tę konsolę Big N. Gra zebrała wysokie recenzje i osiągnęła satysfakcjonującą sprzedaż.

Produkcja Nintendo przenosi gracza do Dream Land, krainy, którą do tej pory można było nazwać idyllą, a w której obecnie grasuje zły mag Yin Yarn, zamieniający mieszkańców we włóczki. Główny bohater gry, tytułowy Kirby, spotyka się z nim pewnego dnia twarzą w twarz. Nie jest to jednak spotkanie zbyt fortunne - Kirby zjada pomidora należącego do Yin Yarna, a ten w ramach rewanżu wsysa go do swojej magicznej skarpety. W ten oto sposób Kirby idzie w ślady innych mieszkańców Dream Land, zamieniając się we włóczkę, a następnie trafia do Patch Land, świata, w którym będzie musiał stawić czoła sługusom Yin Yarna, by w końcu odzyskać swoją dawną postać. Spotyka tutaj także księcia Fluffa, który poprosi go o pomoc w ratowaniu ciemiężonej krainy.

Dalsza część tekstu pod wideo

Kirby's Epic Yarn przedstawia świat w całości rozciągnięty na płaskim, materiałowym podłożu. Kirby nie jest w stanie połykać przeciwników jak miało to miejsce w poprzednich odsłonach, korzysta za to z kawałka włóczki w charakterze lasso. Może w ten sposób chwytać przeciwników, zwijać ich w kłębek i rzucać wedle uznania. W określonych momentach bohater może przybrać kształt spadochronu, samochodzika, delfina, a nawet latającego talerza. Okazyjne otwory w suknie pozwalają przedostać się Kirby’emu na drugi plan - wówczas obserwujemy go jako wybrzuszenie na strukturze materiału. Pociągając za wystające nitki można zmarszczyć tkaninę, przyciągając w ten sposób dalszą część planszy. Można w ten sposób zmniejszyć dystans dzielący bohatera od kolejne platformy lub też zabrać przeciwnikom grunt spod nóg. W grze znalazła się opcja kooperacji offline - gracze mogą ciskać swoimi postaciami w niedostępne inaczej miejsca lub scalać się, tworząc unikatowe konstrukcje.

Oprawa graficzna Kirby's Epic Yarn ściśle współgra z gameplayem i pod względem technicznym prezentuje się bardzo dobrze. Produkcja Good-Feel i HAL Laboratory charakteryzuje się oryginalnym designem świata oraz żywą kolorystyką.

Wideo - Kirby's Epic Yarn

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper